درخواست استاندار تهران از شهروندان برای کاهش مصرف گاز

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محسنی بندپی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز از شهروندان تهرانی خواست که در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

 انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه جلسه سوخت رسانی زمستانی با اشاره به میزان مصرف گاز در استان تهران اظهار کرد: بر اساس بررسی انجام شده در مدت ۴۰ روز از اول آذرماه سال جاری تا ۱۱ دی ماه با مصرف روزانه ۱۱۲ میلیون مترمکعب گاز، میزان استفاده از گاز در استان تهران به ویژه در بخش خانگی ۱۵ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین میزان مصرف گاز در ۸ دی ماه و با میزان ۱۲۲ میلیون مترمکعب بوده که رکود مصرف گاز طی ۲۰ سال اخیر شکسته شد.

محسنی بندپی سپس عنوان کرد: افزایش مصرف مشترکین خانگی سبب شده تا میزان تحویل گاز به نیروگاه‌های استان تهران نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته باشد.

استاندار تهران با درخواست از شهروندان و هم استانی‌های تهرانی گفت: از همه شهروندان درخواست همکاری داریم تا وسایل گرمایشی خود را بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد تنظیم کنند و با بهینه سازی موتورخانه‌ها به کاهش مصرف گاز کمک کنند.

محسنی بندپی تاکید کرد: کاهش مصرف گاز ضمن کمک به کاهش آلودگی هوا به جهت تأمین گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها، زمینه را برای تأمین گاز در روزهای سرد را فراهم می‌کند و در این زمینه مشارکت شهروندان و دستگاه‌های اداری و اجرایی در راستای ساماندهی استفاده از وسایل گرمایشی اثرگذار است.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1472573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =