پیام بن سلمان پس از آشتی با قطر به شورای همکاری خلیج فارس

ایسنا نوشت:ولیعهد عربستان اعلام کرد که اجلاس امروز سه شنبه شورای همکاری خلیج فارس در شهر العلای این کشور، نشانه وحدت در حرف و عمل خواهد بود.

به گزارش آناتولی، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی درباره اجلاس شورای همکاری خیلج که قرار است امروز آغاز شود، گفت: این اجلاس، نشانه وحدت در حرف و عمل خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، وی همچنین افزود: در اجلاس العلا، آرمان ها برای اتحاد و همبستگی عملی خواهد شد.

دوشنبه وزیر امور خارجه کویت اعلام کرد که قطر و عربستان برای بازگشایی حریم هوایی و مرزهای زمینی و دریایی دو کشور توافق کردند.

چهل و یکمین اجلاس شورای همکاری خلیج با حضور سران کشورهای عضو امروز در شهر العلا در غرب عربستان آغاز می شود.

عربستان، مصر، بحرین و امارات متحده عربی در ۵ ژوئن ۲۰۱۷ تمام روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع و علیه این کشور تحریم‌های اقتصادی اعمال کردند. این کشورها قطر را به «حمایت از گروه‌های تروریستی» متهم کرده و بر دوحه یک درخواست ۱۳ ماده‌ای برای عادی‌سازی روابط با این کشور تحمیل کردند.

قطر نیز اتهامات این کشور را رد و اعلام کرد که هیچ درخواست مغایر حقوق بین‌المللی را نخواهد پذیرفت. روابط این کشورها با قطر، به‌رغم تمام تلاش‌های کویت برای میانجیگری هنوز به حالت عادی باز نگشته است.

23311

کد خبر 1473067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =