نظارت و پایش واحدهای صنعتی در قزوین تشدید می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: پایش و نظارت‌های محیط زیستی از واحدهای صنعتی تشدید و با واحدهای آلاینده برابر قانون برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسن عباس نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین با اشاره به افزایش بازدید و پایش واحدهای صنعتی، معدنی، صنفی، تولیدی و شهرک های صنعتی استان به منظور کاهش آلودگی وارده به محیط، گفت: حضور کارشناسان در پایش و بازدید از واحدهای فعال مستقر در استان تشدید یافته و با واحد های آلاینده محیط زیست در زمینه آب، خاک و هوا برابر قانون برخورد می شود که در همین راستا در ماه جاری از ۵۳۱واحد صنعتی بازدید به عمل آمد.

او افزود: نظارت و پایش کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین و ادارات تابعه با توجه به افزایش میزان آلاینده ها بر اساس برنامه ریزی جامع و هدفمند به طور روزانه و شبانه انجام می شود و هدف اصلی این پایش ها، بررسی وضعیت زیست محیطی صنایع و معادن استان، برخورد با واحدهای متخلف و شناسایی واحدهای آلاینده جدید و در نهایت کمک به کاهش بار آلودگی است.

عباس نژاد خاطرنشان کرد: با توجه به حجم صنایع موجود در استان قزوین ۵۹۵اخطاریه جهت واحدهای صنعتی صادر شده و ۱۰۵واحد صنعتی به دادگاه معرفی شده اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان گفت: شهروندان در صورت اطلاع از هرگونه آلایندگی صنایع، معادن، واحدهای صنفی خصوصا در ساعات شب و همچنین شرایط اضطرار آلودگی هوا، موضوع را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اطلاع دهند.

کد خبر 1473158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =