بهره برداری از پروژه های آبرسانی به ۷۴ روستای استان مرکزی

۴۰پروژه آبرسانی به ۷۴ روستای استان مرکزی در هفته سی و پنجم پویش هر #هفته _ الف _ب _ ایران از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزیر نیرو به بهره برداری رسیدند.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی،شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ،آیین بهره برداری از این پروژه ها که در روز سه شنبه ۱۶ دی ماه در روستای سیلیجرد از توابع شهرستان ساوه  با حضور مهندس آقازاده استاندار مرکزی ، مهندس میرزایی فرماندار ، حجت الاسلام سبزی نماینده مجلس این شهرستان ، دکتر حسینی امام جمعه ساوه  و مهندس عرفانی نسب مدیرعامل آبفای استان برگزار گردید.

دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو که از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت مجازی در این مراسم حضور داشت طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از همکاران صنعت آب و برق در کشور  و استانداران در اجرا و پشتیبانی از پویش # هر هفته _الف _ب _ ایران بیان داشت : با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی و یکپارچه شدن منابع مالی ، منابع انسانی و تجهیزاتی بعد از دو دهه، تحول خوبی در آمر آبرسانی به روستاها را شاهد بودیم.

وی با اشاره به آبرسانی به ۷۴ روستای استان مرکزی در هفته سی و پنجم پویش # هر هفته _الف _ب _ ایران اظهار امیدواری نمود و تصریح کرد:هموطنان عزیز روستاهای این استان با پرهیز از اسراف و مصرف بهینه آب  قدردان این نعمت باشند.

مهندس جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور طی گزارشی از عملکرد آبرسانی به روستاها در دولت های یازدهم و دوازدهم ، اظهار داشت : هم اکنون ۱۲ هزارو ۱۸۹ روستا با جمعیتی حدود  ۸.۲ میلیون نفر  در سراسر کشور با اعتباری بالغ بر ۶۸۰۰ میلیارد تومان از آب شرب پایدار بهره مند شدند. 
وی افزود : تا پایان دولت دوازدهم مجموعا ۱۴ هزار و ۱۶۰ روستا با جمعیتی حدود  ۹.۳ میلیون نفر از آب شرب بهره مند خواهند شد.

در بخش دیگری از این مراسم مهندس آقازاده  استاندار مرکزی با اشاره به سی و پنجمین هفته از اجرای پویش # هر هفته _ الف _ب _ ایران در کشور ، بیان داشت : استان مرکزی در  سه هفته از این پویش مشارکت داشته است  که این نشان دهنده تلاش و کوشش همکاران صنعت آب و برق استان مرکزی در جهت ارائه خدمات موثر به مردم می باشد.

وی افزود : در شرایطی که  کشور درگیر بحران های  ناشی از تحریم می باشد شاهدیم با تلاش یکی از وزاری پر تلاش و با دانش دولت و همکاران ایشان  در استان مرکزی به ویژه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ، هر هفته با بهره برداری از  پروژه های مختلف ، خدمات خوبی به مردم ارائه می شود.

مهندس یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اعلام اینکه برای تکمیل این ۴۰  پروژه آبرسانی ، اعتباری بالغ بر ۳۱۹ میلیارد ریال صرف شده است بیان داشت : با بهره برداری از این  پروژه ها ، مجموعا ۳۰هزار نفر در سطح ۷۴ روستای استان مرکزی ، از آب پایدار بهره مند شدند.

وی  با اشاره به اینکه  این ۴۰ پروژه ، شامل ۱۰ مجتمع آبرسانی و ۳۰ پروژه تک روستا می باشد اظهار داشت : حجم عملیات اجرایی صورت گرفته در این پروژه ها شامل ساخت ۴۶ باب مخزن ذخیره آب مجموعاً به حجم ۱۱ هزار و ۲۱۵ متر مکعب ، ساخت ۲۰ واحد ایستگاه پمپاژ آب  مجموعاً به ظرفیت ۷۴.۷ لیتر بر ثانیه ، اجرای ۲۳۴ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع آب و اصلاح ۱۸۵ کیلومتر شبکه آبرسانی  می باشد.

46

کد خبر 1473512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =