شومر پیروزی دموکرات‌ها در سنا را اعلام کرد

فارس نوشت: به دنبال اعلام پیروزی دو نامزد دموکرات در دور دوم انتخابات مجلس سنا، رهبر اقلیت این مجلس هم به عنوان «رهبر اکثریت سنا» اعلام پیروزی کرد.

بعد از آنکه دو نامزد دموکرات‌ به نام‌های «جان آسوف» و «رافائل وارناک» در دور دوم انتخابات مجلس سنا در مقابل رقبای جمهوریخواه خود اعلام پیروزی کردند، «چاک شومر»، رهبر اقلیت این مجلس نیز روز چهارشنبه به عنوان «رهبر اکثریت سنا» اعلام پیروزی کرد.

به نوشته پایگاه خبری «آکسیوس»، شومر که ظاهراً از پیروزی این دو نامزد دموکرات که به کسب اکثریت کرسی‌های سنا به دست دموکرات‌ها منجر می‌شود، بسیار خوشحال شده در بیانیه‌ای گفت: «احساس می‌کنم که امروز یک روز کاملاً جدید است. برای اولین بار بعد از ۶ سال، دموکرات‌ها اکثریت سنای آمریکا را به دست خواهند گرفت و این امر برای مردم آمریکا بسیار خوب خواهد بود.»

ساعاتی پیش «جان آسوف» نامزد دوم دموکرات‌ها در انتخابات سنای «جورجیا» در مقابل «دیوید پردو» جمهوری‌خواه اعلام پیروزی کرد.

پیشتر هم بر اساس گزارش رسانه‌ها «رافائل وارناک» نامزد اول دموکرات‌ها که ۳۵ هزار رأی از رقیب جمهوری‌خواه خود پیش افتاده بود، اعلام پیروزی کرد.

انتخابات ایالت جورجیا که طی آن سرنوشت مجلس سنای آمریکا و اکثریت آن مشخص خواهد شد ساعاتی پیش به پایان رسید و شمارش آرا در حال انجام است.

در این انتخابات سرنوشت‌ساز دو سناتور باقیمانده مجلس سنا مشخص خواهد شد و نتایج این انتخابات اکثریت مجلس را تعیین خواهد کرد که جمهوری‌خواه خواهد بود یا دموکرات.

اگر دموکرات‌ها موفق شوند هر دو کرسی را در این انتخابات ببرند با احتساب رای «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور آینده ایالات متحده به اکثریت سنا نیز تسلط پیدا خواهند کرد. در غیر اینصورت مجلس سنا همچنان در سیطره جمهوری‌خواهان باقی خواهد ماند.

دو نامزد جمهوریخواه نیز «دیوید پردو» و «کلی لوفلر» هستند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از آنان حمایت کرده است. وی تاکنون دو سفر را به ایالت جورجیا انجام داد و در کارزار انتخاباتی آنان شرکت کرد.

دور اول انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا در ماه نوامبر برگزار شد، اما هیچ یک از نامزدها نتوانستند اکثریت کرسی‌ها را کسب کنند که این مسئله انتخابات را به دور دوم کشاند.

311311

کد خبر 1473671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
  0 0
  کنگره آمریکا در آستانه فتح بوسیله رقبای ترامپ است و مجلس ایران هم از مدتها پیش توسط رفقای ترامپ فتح شده. کلا شانس نداریم. یا مجلس آنها در دست تندروهاست یا مجلس ما
 • محمدرضا IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
  0 0
  مبارک قشر سلطه گر و ثروتمند جهان باشه.