توجه به بخش خصوصی در سطح کلان کشور به میزان کافی وجود ندارد

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به بخش خصوصی در سطح کلان کشور به میزان کافی وجود ندارد، گفت: قانون ارزش افزوده در کشور نیاز به اصلاحیه های اساسی دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدصالح جوکار در نشست شواری گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولتی یزد با اشاره به اینکه بیشترین سرمایه‌گذاری در استان یزد مربوط به بخش خصوصی است اظهار داشت: اهمیت این بحث که دولت نباید رقیب بخش خصوصی باشد را در استان یزد احساس می کنیم.
وی بر ضرورت تمرکز زدایی در حوزه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: متاسفانه الان دستگاه‌های اداری استان یزد در حوزه‌های مختلف نمی‌توانند خودشان تصمیم بگیرند و حتما باید روند اداری موجود در تهران پیگیری شود و همین موضوع سبب ایجاد کندی در روند کار به ویژه برای بخش خصوصی می‌شود.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از اهدافی که قانون‌گذار برای شورای گفت‌وگو در نظر گرفته، کوچک کردن اندازه دولت و توسعه دادن به بخش خصوصی است ولی ما این را عملا شاهد نیستیم.
جوکار تصریح کرد: حتی مصوبات شورای عالی سران قوا هم در این راستا نبود که به بخش خصوصی به درستی بها داده شود و درد و دل‌های فعالان بخش خصوصی هم حاکی از این موضوع است.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی فعالان اقتصادی بیان می‌کنند به حدی مشکلات در روند کاری آنها وجود دارد که ما مجبوریم واحدهای کاری خود را تعطیل کرده و در خانه‌های خود بنشینیم تا حداقل سرمایه‌ای که داریم حفظ شود.
وی با تاکید بر اینکه برای این موضوع باید یک سری اصلاحاتی در قانون داشته باشیم گفت: به ویژه در قانون ارزش افزوده ما نیاز به اصلاحاتی داریم و در شرایط فعلی فعلان اقتصادی گلایه‌های بسیاری نسبت به این قانون دارند.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع که به بخش خصوصی توجه داشته باشیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در شرایط فعلی نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که به مشکلات بخش خصوصی دامن بزنیم.

48 

کد خبر 1473917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =