۶۰۰ صنعت در لیست آلاینده‌های محیط زیست اصفهان/گزارشی درباره استفاده مازوت نداشتیم

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اعلام اینکه ۶۰۰ صنعت در لیست آلاینده های محیط زیست اصفهان قرار دارد، گفت: ۴۲۰ صنعت آلاینده در محدوده منطقه مرکزی شهرستان قرار دارند.

منصور شیشه فروش در گفت وگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشت: روز شنبه با تداوم جبهه هوای بسیار سرد و سنگین و افزایش غلظت آلاینده های هوا و کاهش میدان دید هوای ناسالم پیش بینی می شود.  

وی با اشاره به اینکه پایش شبانه و مستمر اداره کل محیط زیست بر عدم استفاده از سوخت مازوت ادامه دارد، گفت: هنوز گزارشی از استفاده از مازوت در شهرهای درگیر با آلودگی به اداره کل محیط زیست استان اصفهان ارائه نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان، مبارکه، شاهین شهر، برخوار، نجف آباد، لنجان، کاشان و آران و بیدگل تحت تاثیر منابع آلاینده قرار دارند، گفت: تقویت گشت های نظارتی توسط صنعت و معدن و HSE صنایع و بازرسان اداره کل و تیم های گشت و نظارت محیط زیست بر عدم استفاده از مصرف سوخت مازوت از جمله اقدامات نظارتی در این زمینه است.

وی  با تاکید بر اینکه اداره کل محیط زیست استان اصفهان مسئول نظارت و پایش عدم استفاده از سوخت مازوت در صنایع است، تصریح کرد: طبق اطلاعیه شماره ۲۳ کارگروه هماهنگی شرایط آلودگی هوای اصفهان با توجه به پیش بینی افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش میدان دید، روز شنبه، در شهر اصفهان و مناطق صنعتی تاکید به مشارکت عموم در کاهش استفاده از خودروهای شخصی و عدم انجام سفرهای غیرضروری شده است.  

وی اضافه کرد: استفاده از ماسک و عدم ورزش درفضای باز و صرفه جویی در مصارف گاز و برق از دیگر توصیه های این روزهاست.

۴۲۰ صنعت آلاینده در محدوده منطقه مرکزی شهرستان اصفهان قرار دارد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اعلام اینکه ۶۰۰ صنعت در لیست آلاینده های محیط زیست قرار دارد، گفت: ۴۲۰ صنعت آلاینده در محدوده منطقه مرکزی شهرستان اصفهان قرار دارد که طی جلسات مکرر کمیته اضطرار با آلودگی هوا اقداماتی تحت عنوان طرح های نظارت و پیشگیری از تشدید آلاینده ها به صورت عملیاتی انجام می شود. 

شیشه فروش با اشاره به اینکه شهرستانهای درگیر آلودگی متناسب با میزان غلظت آلاینده های جوی مشمول محدودیت هایی می شوند، گفت: عدم فعالیت کوره های آجرپزی و کاهش فعالیت ۴۲۰ صنعت آلاینده در محدوده شهرهای آلوده استان اصفهان از جمله اقدامات در روزهای آلوده است.

وی افزود: عدم فعالیت کوره های تولید گچ و آجر، کاهش فعالیت صنایع قرار گرفته در لیست آلاینده های محیط زیست و اعمال قانون پلیس در تردد خودروها، کامیونها و موتورسیکلت های دودزا و فاقد معاینه فنی، اعمال محدودیت زوج وفرد خودروها، عدم انجام عملیات عمرانی آلاینده و خاکبرداری و پرهیز از سوزاندن ضایعات از دیگر اقدامات تعیین شده است.

پلمب ۳۰ صنعت آلاینده در استان اصفهان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر ابلاغ بهره‌مندی از دولت الکترونیک به ادارات تا پایان دی ماه گفت: روزانه به طور میانگین ۶ هزار خودرو توسط پلیس راهور اعمال قانون می شود و اداره کل محیط زیست ۳۰ صنعت آلاینده در استان اصفهان را پلمب کرده است.

وی اضافه کرد: محدودیت های تردد شبانه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح و زوج وفرد در هسته مرکزی شهر به قوت خود باقی است.

شیشه فروش با اشاره به اینکه دمای ها در اصفهان در شب گذشته با افت ۶ درجه ای همراه بوده است، اظهار داشت: بامداد شنبه نیز افت ۶ درجه دما را خواهیم داشت و این شرایط منجر به پایداری هوای سرد و سنگین و افزایش آلاینده های جوی خواهد شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1474313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =