۲ نفر
۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
هنیه به ایران نامه نوشت

ایرنا نوشت: رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز شنبه با ارسال نامه‌هایی به سازمان ملل متحد و سران برخی از کشورها از جمله ایران، به تشریح مواضع این جنبش در خصوص وحدت ملی فلسطینیان و برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین پرداخت.

به گزارش تارنمای حماس، اسماعیل هنیه نامه هایی را به سازمان ملل متحد و رهبران ایران، اردن، سوئیس و آفریقای جنوبی ارسال کرده و در آن به تلاش های این جنبش برای تحقق وحدت مردم فلسطین و پایان دادن به انشقاق ها و تأیید برگزاری انتخابات در فلسطین پرداخته است.

رییس دفتر سیاسی جنبش حماس، در پیام خود از رهبران کشورهای مختلف خواست تا از این تلاش ها حمایت و پشتیبانی کنند و برای موفقیت این گام ها که موجب تقویت وحدت مردم فلسطین می شود، اقدام کنند.

شبکه المیادین لبنان پنجشنبه شب به نقل از منابعی گزارش داد، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین به زودی با صدور فرمانی زمان برگزاری انتخابات سراسری در فلسطین را اعلام خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، محمود عباس طی چند روز آینده فرمان ریاستی برگزاری انتخابات را صادر خواهد کرد و انتخابات در نیمه ماه مه (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ شمسی) برگزار خواهد شد.

در همین رابطه جبرئیل الرجوب دبیر کمیته مرکزی فتح گفت: به محض صدور فرمان برگزاری انتخابات،   گروه های فلسطینی برای هماهنگی و مذاکره به قاهره می روند.

وی افزود: برای همه کسانی که مشتاق آرمان فلسطین هستند اطمینان می دهم که وارد مرحله نهایی شده ایم که ما را به یک مشارکت ملی واقعی می رساند.

حماس و فتح دو گروه اصلی فلسطینی سال هاست که با هم اختلاف دارند. حماس کنترل باریکه غزه را برعهده دارد و جنبش فتح نیز منطقه کرانه باختری را در قالب تشکیلات خودگردان فلسطینی در کنترل دارد.

بیست و ششم آبان ماه گذشته دور تازه گفت و گوها بین هیات های دو طرف برای پایان دادن به اختلاف ها در قاهره پایتخت مصر برگزار شد؛ اما چندی پیش به دلیل ازسرگیری روابط امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی، حماس اعلام کرد که گفت و گوهای آشتی ملی "مختل" شد.

310 310

کد خبر 1474631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =