«بجنورد» خواهرخوانده «چوروم» ترکیه می‌شود

شهردار بجنورد گفت: به واسطه مشابهت‌های فرهنگی و قابلیت‌های اجتماعی مشترک بین دو شهر بجنورد و چوروم ترکیه درحال تدارک تفاهم نامه‌ای برای خواهر خواندگی این دو شهر هستیم.

به گزارش خبرآنلاین، هادی زارعی اظهار کرد: عقد تفاهم نامه خواهرخواندگی شهر بجنورد با شهر چروم ترکیه از سال ۹۷ کلید خورد اما بواسطه تغییر مدیریت‌ها درسطح استان و مدیریت شهری عملاً این پروژه را به سرانجام مشخصی نرساند.
شهردار بجنورد ادامه داد: به واسطه مشابهت‌های فرهنگی و قابلیت‌های اجتماعی مشترک بین دوشهر بجنورد و چروم ترکیه درحال تدارک مکاتبات و نهایی کردن تفاهم نامه‌ای برای خواهر خواندگی این دو شهر هستیم و درسایه این اتفاق امیدواریم بتوانیم با رایزنی‌هایی که در آینده به انجام خواهیم رساند در جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد پل ارتباطی اقتصادی فرهنگی اجتماعی بین دو شهر موفق عمل کنیم.
وی عنوان کرد: تاکنون برخی شهرداران از سطح کشور تجربه مشابهی در عقد تفاهم نامه همکاری و خواهرخواندگی با شهرهای کشورهای مجاور و مسلمان دارند و ما هم امیدواریم با الگو برداری مشابه از تجارب موفق این شهرداری‌ها، زمینه مساعدی را برای رشد اقتصادی و فرهنگی شهربجنورد فراهم آوریم.
زارعی خاطرنشان کرد: هم اکنون پیش زمینه کار فراهم است و بزودی با مشارکت شورای اسلامی شهر و تحت نظارت استانداری خراسان شمالی، مکاتباتی با شهردار شهر چوروم ترکیه به انجام خواهیم رساند که مفاد تفاهم نامه و پیشنهادات شهرداری را درسایه این تفاهم نامه بیان خواهد کرد و امیدوار به نتیجه خوشایندی هستیم که تبعات خوش آن متوجه شهر و شهروندان باشد.

46

کد خبر 1474710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =