کمک ۹۴ میلیارد تومانی مردم خراسان شمالی به نیازمندان

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: مردم نیکوکار خراسان شمالی در ۹ ماهه امسال بیش از ۹۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان شمالی، مجید الهی راد با بیان اینکه  کمک‌ها نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۷ درصد رشد داشته است، گفت: این کمک‌ها در سرفصل‌ها زکات، صدقات، طرح اکرام ایتام و مراکز نیکوکاری به این نهاد کمک شده است.
الهی راد با یاد آوری اینکه در طرح اکرام ایتام و محسنین، کمیته امداد خراسان شمالی جزو پنج استان برتر است، افزود: در طرح اکرام ایتام و محسنین نیکوکاران ۲۶ میلیارد و ۷۷۱ میلیون تومان کمک کردند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۰ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان این کمک‌ها از محل جمع آوری زکات بوده است، اظهار کرد: ۱۲ میلیارد و ۹۵۳ میلیون تومان آن برای محرومان و ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن نیز برای پروژه‌های عمرانی و عام المنفعه مناطق کم برخوردار هزینه شده است.
الهی راد عنوان کرد: همچنین در ۹ ماهه امسال ۱۰۵ مرکز نیکوکاری استان، ۴۵ میلیارد و ۲۱۶ میلیون تومان کمک‌های مردمی را جمع آوری کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۳ درصد رشد داشته است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه ۱۰۴ هزار مشترک صدقه در استان وجود دارد، گفت: امسال سه میلیارد و ۷۸۴ میلیون تومان نیز از محل صدقات جمع آوری شد که نسبت به پارسال رشد ۳۹ درصدی داشته است.

46

کد خبر 1474711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =