شورای نظارت بر صداوسیما، خواستار پرهیز از اغراق و افراط در آگهی‌های بازرگانی شد

شورای نظارت بر صداوسیما، خواستار رعایت شئون اجتماعی و فرهنگی و پرهیز از اغراق و افراط در پخش آگهی‌های بازرگانی شد تا به اعتماد مردم خدشه وارد نشود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جلسه ۴۸۶ شورای نظارت بر سازمان صداوسیما به ریاست حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای و با حضور اعضای شورای نظارت با موضوع بررسی عملکرد مالی و بودجه‌ای سال ۱۳۹۹ و نیز پیش‌بینی‌های برنامه‌ای و بودجه‌ای سال ۱۴۰۰ سازمان صداوسیما برگزار شد.

در این جلسه، اعضای شورای نظارت پس از استماع گزارش‌ها و برنامه‌های حوزه مالی و بودجه‌ای سازمان، رونق تولیدات صدا و سیما به‌ویژه در حوزه نمایشی و بهبود کیفیت آثار را خواستار شدند و بر ضرورت افزایش برنامه‌های جذاب و پرمخاطب تأکید کردند.

همچنین اعضای شورا تاکید کردند که با توجه به رقابت رسانه‌ای، شایسته است مدیران بخش‌های مختلف رسانه ملی مستمراً مناسب با نیاز و ذائقه مخاطب برنامه‌های گوناگون و متنوع در موضوعات و ساختارهای مختلف خصوصاً در موضوعات اجتماعی و خانوادگی بویژه برنامه‌های مفرح و شاد تولید و پخش کنند.

نمایندگان قوای سه‌گانه در شورای نظارت، رعایت برخی شئون اجتماعی و فرهنگی در پخش آگهی‌های بازرگانی و پرهیز از اغراق و افراط را مهم برشمردند و اعتماد مردم به صداوسیما را یک اصل خدشه ناپذیر دانستند که می‌بایست در تمامی اقدامات و برنامه‌ها مورد عنایت جدی قرار گیرد.

اعضای شورای نظارت، مدیریت صحیح مالی و استفاده بهینه و مطلوب از امکانات و نیروی انسانی و افزایش بهره‌وری و همچنین رضایت‌مندی مردم از برنامه‌های سازمان صداوسیما و کارکنان رسانه ملی از دست‌اندرکاران را اصلی مهم و اساسی دانستند.

۵۷۵۷

کد خبر 1474867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  6 0
  لطفا در خصوص زنده شدن میت و... که تریبون آزاد به بعضی ها داده اند و با شعور مردم بازی میشه تجدید نظر شود.
 • مهدی جمشیدی IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
  1 0
  صدا و سیما به مصوبه مجلس برای ۵۰ درصد افزایش حقوق از اسفند ۹۸ توجهی نکرد و فقط ۳۰ درصد آن هم از آبان ۹۹ اضافه کرد. به علت پایین بودن حقوق کارکنان و بازنشستگان همسان سازی هم به درستی انجام نشده کارکنان و بازنشستگان این سازمان هم از دوره مهندس ضرغامی بابت حدود ۲۰ درصد یا بیشتر طلبکار هستند که آن هم در دوره مدیریت های بعدی انجام نشد درخواست توجه و پیگیری داریم
 • شهروند IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
  0 0
  کاش این آگهی های اعصاب خرد کن از کانالها کلا حذف شود. و یک کانال تبلیغات و بازرگانی به این کار فقط پول ساز برای صدا وسیما و بی ارزش از نظر مردم اختصاص داده شود