دانشگاه پنسیلوانیا مدرک افتخاری ترامپ را پس گرفت

ایسنا نوشت: هیات امنای دانشگاه لیهای( Lehigh University ) در پنسیلوانیای آمریکا بعد از شورش روز چهارشنبه در محل ساختمان کنگره این کشور در واشنگتن دی.سی مدرک افتخاری که سه دهه قبل به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعطا کرده بود را باطل کرده است؛ اقدامی که بسیاری از اعضای این دانشگاه از زمان رسیدن ترامپ به ریاست جمهوری خواستارش بودند.

به گزارش پایگاه مورنینگ کال، دانشگاه لیهای مدرک افتخاری به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را در سال ۱۹۸۸ اعطا کرد. در سال ۲۰۱۸ اساتید این دانشگاه با رای بالایی خواستار آن شدند که دانشگاه این مدرک افتخاری را باطل کند چرا که برخی اظهارات ترامپ نژادپرستانه، دارای تبعیض جنسی و اسلام هراسانه بوده که آنها را نماینده ارزشهای آمریکا نداستند.

بیش از ۸۰ درصد از اساتید دانشگاه شرکت کننده در رای گیری به این درخواست که با رای ۲۹۶ به ۵۰ تصویب شد رای مثبت دادند اما این درخواست رد شد.

هیات امنای این دانشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد تصمیم برای ابطال این مدرک افتخاری ابتدا از سوی کمیته اجرایی اتخاذ شده و بعدا از سوی کل هیات امنا تایید شد اما جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرد.

جان سایمون، رئیس دانشگاه گفت، اقدامات اوباشی که جلسه تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات را مختل کردند "یک حمله خشونت آمیز به بنیان‌های دموکراسی ما" بود. سایمون در این بیانیه اشاره به نام ترامپ نکرد.

311311

کد خبر 1474882

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =