ایجاد گروههایی با محتوای مستهجن در فضای مجازی چه مجازاتی دارد؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:این روزها فضای مجازی گسترش بسیار زیادی یافته و گروه‌های متعددی درباره موضوعات مختلف در فضای مجازی تشکیل شده است.

اما موضوع مهمی که باید به آن توجه داشت این است که بسیاری از این گروه‌ها شاید محتوای درستی نداشته باشند و به نوعی  محتوای مستهجن  و خلاف قوانین  را تبلیغ می کنند.

مطابق با قانون راه اندازی کانال‌هایی با محتوای مستهجن و خلاف قانون جرم است و افرادی که اقدام به راه اندازی این گروه‌ها می‌کنند به مجازات قانونی محکوم خواهند شد.

برخی کاربران ناآگاهانه اقدام به ایجاد گروه‌هایی با محتوای مجرمانه در فضای مجازی، به خصوص شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان می‌کند که این امر می‌تواند منجر به تشکیل پرونده قضایی برای آن‌ها شود. از طرفی برابر ماده ۷۲۴ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده، محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید، ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا چهل میلیون (۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

23302

کد خبر 1475772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =