جانمایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرجدید هشتگرد

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد استان البرز با اشاره به محرومیت این شهر از امکانات بیمارستانی از جانمایی یک بیمارستان ۶۴ تختخوابی در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز :  «مسعود حق لطفی» اظهار داشت: در زمان حاضر اقدامات اداری زمین این بیمارستان به مساحت ۱۷ هزار متر مربع در حال انجام است و مقرر شد تا  در مدت زمان سه سال ساخته شود.

وی با اشاره به وضعیت بیمارستان نیمه کاره  شهر جدید هشتگرد افزود: این بیمارستان ۹۶ تختخوابی از سال ۱۳۹۰  با ۹ درصد پیشرفت فیزیکی برای ادامه و تکمیل ساخت، تحویل مدیریت شهری  شد که در سال ۹۳ شهرداری شهر جدید هشتگرد برای تکمیل آن، بخش خصوصی را به مشارکت طلبید.

حق لطفی اظهار داشت: اکنون  عملیات ساخت این بیمارستان سه طبقه در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع به علت مشکلات مالی نیمه کاره متوقف شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد افزود: به دلیل طولانی شدن روند قانونی تعیین تکلیف شریک شهرداری در پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی و نیاز ساکنان شهرجدید هشتگرد به بیمارستان شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور، قطعه زمینی به مساحت ۱۷ هزار متر مربع برای ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در شهرجدید هشتگرد جانمایی کرده که باید هر چه سریع تر پس از انجام اقدامات اداری ساخت این بیمارستان آغاز شود.
وی، اعتبار پیش‌بینی شده اولیه برای ساخت این بیمارستان را ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهر جدید هشتگرد پس از تکمیل در اختیار دانشگاه علوم پزشکی البرز قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید  همچنین از آغاز مشارکت بسیج سازندگی استان البرز در زمینه توسعه مراکز درمانی این شهر خبر داد و بیان داشت: در راستای توسعه خدمات شهری و همچنین پیشگیری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی، تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج سازندگی سپاه استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ و شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد منعقد شده است.

حق لطفی گفت: این تفاهم‌نامه در راستای اجرای پروژه‌های فرهنگی، درمانی و زودبازده منعقد شده  و قرار است تعدادی درمانگاه توسط بسیج سازندگی در این شهر ساخته شود.

وی با بیان اینکه اکنون شهر جدید هشتگرد فاقد درمانگاه دولتی است، افزود: همکاری و تعامل هر چه بیشتر بسیج سازندگی می‌تواند روند توسعه و خدمات‌رسانی به شهر را تسریع کند و در نهایت رضایت‌مندی شهروندان را به دنبال داشته باشد.

شهر جدید هشتگرد با جمعیتی حدود ۸۰ هزار نفر برای اسکان جمعیت سرریز کلانشهرهای تهران و کرج توسعه پیدا کرده و اکنون حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی مهر برای پذیرش سکنه مراحل پایانی ساخت خود را می‌گذرانند که تاکنون بخش عمده این واحدها تکمیل و واگذار شده  است.

حدود ۱۰ هزار نفر از جمعیت این شهر امسال در خانه‌های خود اسکان یافته‌اند که پیش‌بینی می‌شود با واگذاری تمام واحدهای مسکن مهر و ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی جمعیت شهرجدید هشتگرد از ۷۰۰ هزار نفر فراتر رود.
امسال  از مجموع ۲۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی، عملیات ساخت بیش از ۱۲ هزار واحد آنها آغاز شده است.

کد خبر 1475853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =