۵۶۵میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه بخش کشاورزی تصویب شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در کارگروه استانی از محل بند الف ماده۵۲ قانون الحاقی ۵۶۵میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان تسهیلات برای توسعه بخش کشاورزی استان قزوین تصویب شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه خمسه، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: این میزان اعتبار برای ۱۱۵طرح کشاورزی استان مصوب شده است.

او اظهار کرد: از این تعداد ۷۸طرح کشاورزی به مبلغ ۳۳۶میلیارد و ۶۵۲میلیون تومان جهت دریافت تسهیلات در شعب بانکی قرار و در دست اقدام است.

این مقام مسئول گفت: بیشترین طرح ها مربوط به شهرستان تاکستان با ۳۶طرح کشاورزی به مبلغ ۱۴۴میلیاردو ۸۰۰میلیون تومان است.

به گفته خمسه این تسهیلات برای رسته محصولات گلخانه ای، گیاهان دارویی، شیلات وآبزیان، دام و طیور، صنایع تبدیلی و تکمیلی تصویب شده است.

او یادآور شد: بیشترین اعتبار با مبلغ ۳۷۶میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان برای راه اندازی، توسعه و تکمیل ۶۸واحد محصولات گلخانه ای اختصاص یافته است.

خمسه گفت: با جذب این میزان اعتبارات پیش بینی می‌شود ۹۳۵اشتغال جدید در بخش کشاورزی استان ایجاد شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هدف از پرداخت این تسهیلات را؛ رونق تولید و اشتغال در بخش کشاورزی برای افزایش تولید، ایجاد فرصت های شغلی و تثبیت اشتغال از طریق حرکت از کشاورزی سنتی به کسب وکار کشاورزی با تمرکز بر تامین مالی زنجیره ارزش و همچنین توسعه کشاورزی قراردادی ذکر کرد.

48

کد خبر 1475950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =