پیشتازی ملکان در ساخت و نوسازی مدرسه /۵۰ درصد از مدارس کشور با مشارکت خیران و دولت ساخته شده است

رییس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور گفت: بیش از ۵۰ درصد مدارس کشور با مشارکت خیران و دولت ساخته شده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان شرقی، مهراله رخشانی مهر در شورای اداری شهرستان ملکان عنوان کرد:از همت مسئولان این شهرستان به موجب ساخت و نوسازی مدارس 
تقدیر می کنیم. 

معاون وزیر آموزش وپرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: شهرستان ملکان در حوزه کار خیر به ویژه نوسازی و ساخت مدارس پیشتاز بوده که این موضوع دارای اهمیت ویژه است.

وی در ادامه ابراز کرد: در فرهنگ ما مدرسه سازی همیشه کاری تحسین برانگیز به حساب می‌ آید.

رخشانی مهر در خصوص کمپین آجر به آجر بیان کرد:کمپین آجر به آجر با مشارکت جامعه خیرین مدرسه ساز و با هماهنگی سازمان نوسازی کشور به منظور ساخت یا تجهیز مدارس تشکیل شد تا به این موضوع بیش از پیش کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: از سال ۷۷ که بنیاد جامع خیران مدرسه ساز در کشور شکل گرفت تاکنون ساخت حدود ۳۰ درصد مدارس توسط خیران صورت گرفته است.

رخشانی مهر اضافه کرد: جامعه خیران مدرسه ساز به عنوان معماران فرهنگی جامعه، قوی ترین و منسجم ترین مجموعه خیریه در کشور هستند.

رییس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور گفت: بیش از ۵۰ درصد مدارس کشور با مشارکت خیران و دولت ساخته شده است.

رخشانی مهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خوشبختانه در سال ۹۶ در حوزه نوسازی و تجهیز مدارس اتفاقات بسیار خوب افتاد، ابراز کرد:سال ۹۶ ردیف پروژه های مشارکتی با خیران ۲ هزار میلیارد ریال با تخصیص صفر درصد بوده که تا پایان همان سال ۱۰۰درصد آن را به صورت نقدی جذب و بین پروژه های کشور توزیع کردیم.

وی گفت: در سال ۹۷ حدود چهار هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال، سال ۹۸ حدود هشت هزار و ۷۰۰ هزار ریال و درسالجاری نیز ۲۳هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت پروژه ها تخصیص کامل گرفته شده و بین استان‌های کشور توزیع کردیم که به استان آذربایجان شرقی ۸۰میلیارد از این میزان اختصاص داده شد.

رخشانی مهر در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: در بحث تجهیزات مدارس شهرستان ملکان نیز تمهیدات و اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.
گفتنی است در این مراسم تفاهم‌نامه احداث سالن ورزشی هزار متری روستای حسین آباد و مدرسه ۵کلاسه خیر ساز روستای قوزوچی اولن انعقاد شد.

46

کد خبر 1476749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =