ژاپنی‌ها، نشریه «ایران» را پسندیدند

با اتمام چاپ اول نشریه «ایران» به زبان ژاپنی، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور، با اصلاحات و ویرایش جدید، چاپ دوم آن را در ۲۰۰۰ نسخه و ۵۴ صفحه منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشریه تمام تولیدی و رنگی «ایران» به زبان ژاپنی و به منظور معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی، از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اصلاحات و ویرایش جدید، برای نوبت دوم به چاپ رسید.

با توجه به علاقه‌مندی مخاطبان و اتمام نسخه‌های چاپ اول، این شماره با افزودن مطالب جدید در زمینه‌های مختلف و اصلاحات و ویرایش نهایی، به زبان ژاپنی در ۲۰۰۰ نسخه و ۵۴ صفحه (چاپ اول  ۴۰ صفحه بود) تجدید چاپ شد و علاوه بر نسخه دیجیتالی، به صورت فیزیکی نیز در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

با توجه به شناخت اندک مخاطب عام و البته علاقه‌مند ژاپنی، نشریه «ایران» که مطالب آن به طور کامل توسط رایزنی تهیه، تامین و ترجمه شده است، با هدف معرفی جاذبه‌های ایران و ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها ارائه شده است.

برخی از مهم‌ترین بخش‌ها و عناوین این شماره عبارت است از:

- پرونده ویژه و تخصصی درخصوص تفاوت ایران و عراق (به عنوان یکی از مهم‌ترین سوالات و ابهامات مخاطبان) درکنار پیوندهای ناگسستنی دینی و مذهبی دو کشور (به طور نمونه برگزاری مراسم اربعین)، روابط و همکاری و همچنین معرفی اماکن بزرگ مذهبی شیعیان در عراق
- معرفی ایران شامل نقشه، پرچم، مذهب، جمعیت، فصول، ماه‌ها، تقسیمات کشوری و اسامی و جمعیت تمامی استان‌ها در قالب جدول و توضیح
- تاریخ پرافتخار ایران از باستان تا دوره معاصر به شکل جدول و توضیحات مختصر و برخی از تصاویر هر دوره
- معرفی آثار تاریخی ایران ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو به تفکیک استان و موقعیت هر کدام
- اقتصاد، صنعت و کشاورزی ایران
- هنر و ادبیات، معرفی صنایع دستی، موسیقی، ادبیات، ورزش و سینما، با اشاره به فعالیت‌های بانوان در عناوین ورزشی و موسیقی

مجله «ایران» به صاحب امتیازی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، مدیرمسئولی و سردبیری دکتر حسین دیوسالار و تحریریه با مسئولیت قدرت‌اله ذاکری منتشر می‌شود و تاکنون ۳ شماره از این مجموعه به صورت حرفه‌ای و تخصصی به زبان ژاپنی منتشر شده است.

۵۷۵۷

کد خبر 1477489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =