۰ نفر
۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
ایرانشناس ژاپنی از حافظ خواهد گفت

به مناسبت روز ملی حافظ، پروفسور امیکو اوکادا، ایرانشناس سرشناس ژاپنی، درباره شعر و ادبیات فارسی سخن خواهد گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ادامه سلسله نشست‌های تخصصی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و در راستای معرفی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، نشست مجازی «شعر و ادبیات فارسی از نگاه ایران‌شناس برجسته ژاپنی» به مناسبت سالروز بزرگداشت حافظ برگزار خواهد شد.

دراین نشست تخصصی، پروفسور امیکو اوکادا، ایران‌شناس برجسته ژاپنی و استاد بازنشسته دانشگاه مطالعات توکیو که بیش از ۵۰ سال در زمینه ایران‌شناسی و زبان و ادبیات فارسی تلاش کرده و آثار ماندگاری را از خود بر جای گذارده است، در خصوص شعر و ادبیات فارسی مطالبی را ارائه خواهد کرد.

پروفسور امیکو اوکادا، یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های ایران‌شناس ژاپنی است که نقش مهمی در معرفی متون ادبی ایران در این کشور در ۵۰ سال گذشته داشته است. از او آثار متعددی هم به چاپ رسیده که از جمله آنان می‌توان به «خسرو و شیرین»، «لیلی و مجنون»، «ویس و رامین»، «اساطیر ایرانی» و «داستان اسکندر» را برشمرد. اخیرا هم کتاب «کشور سخن، من و ایران» یا «قلب ایرانی» در سال ۱۳۹۸ از وی به چاپ رسیده که به دلیل اتمام نسخه‌های این کتاب در بازار کتاب ژاپن، چاپ دوم آن در دست انجام است.

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، در جشن نوروز سال ۱۳۹۷ و در جمع تعداد زیادی از میهمانان ایرانی و ژاپنی، از این شخصیت تجلیل و نماهنگی نیز از زندگی و آثارش تهیه و منتشر کرد. پروفسور اوکادا در سال ۱۳۹۸ هم بخشی از کتابخانه ایران‌شناسی خود را که حاوی کتب ارزشمند حاصل چندین دهه تلاش وی در این زمینه است، به رایزنی فرهنگی اهدا کرد.

این نشست روز یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹ (۱۸ اکتبر) ساعت ۱۵ به وقت توکیو (۱۱:۳۰) به وقت تهران در فضای مجازی زوم برگزار خواهد شد.

برای ورود به برنامه می‌توانید در اپلیکیشن موبایلی یا کامپیوتری زوم، کد شناسه Meeting ID: ۸۴۸-۶۸۰۹-۴۲۰۹ را وارد کنید.

اطلاعات به زبان ژاپنی در پایگاه اطلاع‌رسانی ژاپنی رایزنی فرهنگی در اختیار همگان قرار دارد.

۵۷۵۷

کد خبر 1443673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =