۱ نفر
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
رقابت داغ ۹۳ کشور برای اسکار ۲۰۲۱

ایسنا نوشت: شاخه بهترین فیلم بین المللی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار، امسال میزبان رکورد ۹۳ فیلم از کشورهای مختلف جهان خواهد بود.

امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا و ایجاد تغییراتی در قوانین معرفی فیلم به آکادمی، در نهایت ۹۳ کشور فیلم های برگزیده خود را برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین المللی (غیرانگلیسی) این جوایز معرفی کردند تا رکورد جدیدی در تاریخ جوایز اسکار ثبت شود، پیش از این و در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۹۲ کشور واجد شرایط رقابت در این شاخه از جوایز اسکار شده بودند. 

همچنین امسال رکورد ۳۴ فیلم از کارگردانان زن واجد شرایط رقابت در اسکار بین المللی شدند، در حالی که سال گذشته ۲۷ فیلم از سینماگران زن در این رقابت حضور داشتند. 

این فهرست فیلم هایی است که برای تماشا به صورت انحصاری در اتاق های نمایش آنلاین در اختیار رای دهندگان شاخه بهترین فیلم بین المللی جوایز اسکار ۲۰۲۱ قرار داده شده است و احتمال آن که این فهرست بار دیگر دستخوش تغییر شود، کم است. 

امسال فیلم های «پسر بامزه» (کانادا)، «گوش کن» (پرتغال) و «درس های فارسی» (بلاروس) واجد شرایط رقابت در این شاخه نشدند. دو فیلم نخست به دلیل داشتن دیالوگ های انگلیسی بسیار زیاد و نماینده بلاروس هم به دلیل آنکه عوامل ساخت این فیلم عمدتا بلاروسی نبودند، واجد شرایط شناخته نشدند. کمیته اسکار کانادا و پرتغال پیش از به پایان رسیدن مهلت قاتونی فیلم های جایگزین خود را معرفی کر دند. 

فیلم های برگزیده کشورهای بوتان و ازبکستان نیز به دلیل برخی دیگر از مشکلات واجد شرایط نشدند و کشور الجزایر نیز در ابتدا فیلم «هلیوپولیس» را به عنوان نماینده رسمی خود معرفی کردند اما سپس این فیلم را از رقابت حذف کرد. 

برای اولین بار درتاریخ جوایز سینمایی اسکار، همه اعضای آکادمی می توانند در مرحله نخست رای گیری شاخه بهترین فیلم بین المللی شرکت کنند و همین امر قدرت اعضای آکادمی در لس آنجلس را کاهش داده است که در سال های گذشته در نمایش های ویژه آثار شرکت می کردند و نقش قابل ملاحظه ای در انتخاب فهرست اولیه نامزدهای این شاخه داشنتد.

همچنین طبق اعلام اکادمی اسکار، امسال برای نخستین بار ۱۵ فیلم در فهرست نامزدهای اولیه این شاخه را انتخاب خواهند شد در حالی که در سال های گذشته فهرست کوتاه این شاخه شامل ۱۰ فیلم بود.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1477834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =