گازبهای مشترکین کم‌مصرف رایگان می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از رایگان بودن گاز بها برای مشترکین کم مصرف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ اسماعیل مفردبوشهری، مدیرعامل شرکت گاز قزوین گفت: به منظور فرهنگ سازی در مصرف بهینه گاز شرکت ملی گاز تسهیلاتی را فراهم کرده که بر اساس آن کلیه واحدهای خانگی که مصرف ماهانه آنها در ماههای سرد سال کمتر از ۲۰۰مترمکعب باشد، مشمول گاز بهای رایگان می شوند.

او در خصوص واحدهای خانگی که شامل طرح گاز بهای رایگان نیستند، گفت: مشترکینی که مصرف گاز آنان در مقایسه با مدت مشابه سال‌های ۹۶ و ۹۷ حدود بیش از ۱۰درصد کاهش یابد از تخفیف ۱۵درصدی بهای گاز بهره‌مند می‌شوند و مشترکینی که بیش از ۱۵درصد  افزایش مصرف گاز داشته باشند، بهای گاز مصرفی آنان با ۱۵درصد افزایش محاسبه می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین با اشاره به اینکه با درست مصرف کردن می توان به گاز رسانی به هموطنانمان در دور ترین نقاط کشور یاری رسانیم  بیان کرد:  مشترکین می توانند با رعایت نکاتی همچون رعایت دمای ۱۸ الی۲۱درجه در خانه، استفاده از لباس گرم در منزل، استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، اصلاح موتور خانه ها و... در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

بوشهری از کلیه مشترکین نیز خواست چنانچه در اطراف محل زندگی یا کار خود با هر گونه آسیب در تأسیسات گازی یا نشتی گاز بخصوص در علمک های گاز مواجه شدند، باید ضمن ترک سریع محیط، به پست های امداد شرکت گاز شماره تماس (۱۹۴) اطلاع دهند.

در استان قزوین با ۴۴۰هزار مشترک در ۹ماه اول سال ۳میلیارد و۸۰۰میلیون متر مکعب گاز مصرف شده است و سرانه مصرف هر خانوار در مقایسه با سال گذشته ۳درصد افزایش داشته است.

کد خبر 1478184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =