محیط‌زیست، وضع باغ‌وحش ارومیه را قابل قبول دانست

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌غربی گفت :در بازدیدی که کارشناسان حیات وحش این اداره کل طی روزهای گذشته از باغ وحش داشتند هیچگونه مشکلی درآن محل وجود نداشته و حیوانات از وضعیت قابل قبولی برخوردار بودند و وضعیت باغ وحش نیز نسبت به گذشته بهتر شده است .

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حجت جباری افزود: وضعیت جسمانی گونه‌های حیات‌وحش نیز نسبت به گذشته بهتر بوده و در زمان بازدید که معمولا بصورت سرزده و بدون اطلاع قبلی انجام می‌شود بیماری در باغ وحش مشاهده نشده است .
جباری افزود: آنچه در فیلم منتشره دیده می‌شود صرفا غذای مورد نیاز شیر بوده که حیوان (بز) اهلی بعد از ذبح به صورت کامل در قفس شیر گذاشته شده است و این روند معمول و عادی برای غذا دادن به گوشتخوران به خصوص شیر در باغ وحش هاست. چرا که شیر به غیر از گوشت چیز دیگری تغذیه نمی کند .
وی افزود: باغ وحش ارومیه با مجوز سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور و توسط بخش خصوصی احداث شده است که البته هنوز به استانداردهای مد نظر سازمان محیط‌زیست نرسیده است با این حال در ماه‌های گذشته با توجه به شیوع کرونا این باغ وحش بارها به دلیل قرمز شدن وضعیت شهر ارومیه به دلیل بیماری کرونا به طور کامل تعطیل شده است و در سایر مواقع نیز بازدید کننده بسیار کمی دارد.
وی گفت: باغ وحش ارومیه یکی از مکان‌هایی است که به طور داوطلبانه مسئولیت درمان و نگهداری حیوانات مصدوم و بیمار را بر عهده دارد و معمولا حیواناتی که به دلیل مصدومیت و یا دست آموز بودن قابلیت رهاسازی به طبیعت را ندارند به این باغ وحش سپرده می شود .
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌غربی افزود: در همین خصوص از تمام دوست داران حیات وحش درخواست می‌شود، اگر  قصد کمک به این حیوانات را دارند با هماهنگی مدیریت باغ وحش کمکهای خود را به حیوانات برسانند .

46

کد خبر 1478966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =