صلح و سازش دو طایفه هرمزگانی پس از ۸ سال

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با میانجی‌گری مسئولان قضایی و معتمدین محلی، منازعه میان دو طایفه در توکهور و هشتبندی میناب، پس از ۸ سال به صلح و سازش منجر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی صالحی از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص و مصالحه میان دو طایفه در شهر هشتبندی خبر داد و اظهار داشت: سال ۱۳۹۱ بر اثر درگیری بین دو خانواده، قاتل با تیراندازی یک نفر را کشته و دو نفر را زخمی کرد و پس از دستگیری به قصاص محکوم شد.
عالی‌ترین مقام قضائی استان هرمزگان در ادامه افزود: پس از چند سال تلاش مسئولان دستگاه قضائی هرمزگان، معتمدین محلی و شوراهای حل اختلاف، سرانجام خانواده مقتول در ایام فاطمیه از قصاص قاتل گذشت کردند و رضایت خود را اعلام کردند.
وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون این دهمین پرونده قصاص است که در استان هرمزگان به صلح و سازش منجر می‌شود.
رئیس کل دادگستری هرمزگان گذشت اولیا دم در این پرونده را کاری بزرگ و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره معصومین (علیهم السلام) برشمرد و از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضائی و شوراهای حل اختلاف در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.
وی تأکید کرد: با توجه به نگاه ویژه ریاست معزز قوه قضائیه به موضوع بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه و تأکید ایشان در خصوص استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی در فصل خصومات و اصلاح ذات البین، دستگاه قضائی استان هرمزگان با جدیت این موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

48 

کد خبر 1479156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =