کاربران خبرآنلاین:ترامپ رفت،با ترامپیسم داخلی چه کنیم؟

کاربران خبرگزاری خبرآنلاین درباره پایان ریاست جمهوری ترامپ نوشتتند: او رفت اما با ترامپیسم های داخلی چه کنیم؟

به گزارش خبرآنلاین، روز 20 ژانویه ترامپ از کاخ سفید خداحافظی کرد اما مشخص نیست که سایه او با 74 میلیون رای مردمی بر ایالات متحده افتاده باشد یا خیر و آیا چهار سال آینده را با قدرت به سیاست باز خواهد گشت یا اینکه از سوی کنگره از صحنه سیاسی حذف خواهد شد. اما برخی معقتدند هر بلایی هم که سر او بیاید متاسفانه جهان دچار ترامپیسم شد که خود معضلی عمیق به حساب می آید. رفتن ترامپ جامعه بین المللی از جمله ایرانی ها را خوشحال کرد چرا که در چهارسال ریاست جمهوری او ایران تحت شدیدترین تحریم های ثانویه و ظالمانه قرار گرفت. شما خوانندگان گرامی برای ما از رفتن او نوشتید که در ادامه برخی از نظرات شما را می خوانیم:

مخاطب بی نامی نوشت: بره به جهنم خدایا می بینم اون روزی که به دَرَک واصل شده ؟

کاربر بی نامی در پاسخ به کامنت بالا و رشد ترامپیسم در جوامع بین المللی نوشت: اونم به درک واصل بشه همفکران او در ایران در حال جان گرفتن هستند.

کاربر دیگری نوشت: ترامپ رفت اما گیر شبیه ترین آدمها به او در اینجا افتادیم که ممکن است در انتخابات بعدی جای پای شان محکم تر شود. مسأله ترامپ نیست. ان ترامپیسم است که آزارنده است و او هم نباشد کلی همفکر دارند که راهش را ادامه می دهند در داخل و خارج ایران.

حامد نوشت: از رفتنش خوشحالم. ولی نشون داد که چقدر وابسته به نفت هستیم. چقدر اقتصاد ضعیفی داریم. و بر خلاف شعارهای مسوولان، استقلال نداریم. با هر صحبت ترامپ ، ارزش پول کشورمون بالا پایین میشد.

کاربر دیگری با اشاره به شهادت سردار سلیمانی نوشت: انتقام سخت را در شهادت سردار دلها خدا از او گرفت و این کار را به دست مردم خود همان بلاد کفر انجام داد و او را مفتضحانه رییس جمهور چهار ساله نمود که البته وعده خدا همان است که با رهبر ما و نظام ما آن که درافتاد ورافتاد.

ایرانی نوشت: همون‌جوری که گفتند مشکل آلودگی هوای تهران ماشین های مردمه و با همون ترافیک همیشگی یک دفعه هوا سالم شد، ببینم بعد از رفتن ترامپ که می گفتن تمام مشکلات مملکت بخاطر اونه وضع اقتصاد مملکت گل و بلبل میشه ؟؟!!

کاربر بی نامی نوشت: مردی از جنس غیرسیاسیون ، نژاد پرست ، مغرور ، خودخواه ، دمدمی مزاج و خودرأی که بیشتر وعده های انتخاباتی خود را عملی نمود و همه گیری ویروس کرونا و سیاست بازان حزب دمکرات در آمریکا و دشمنان خارجی او به ویژه چین اجازه ندادند بقیه اهداف داخلی و بین المللی خود را عملی و تکمیل سازد و چنانچه مجلس سنا مصوبه کنگره در مورد استیضاح او را تأئید نکند احتمال بازگشت او یا تفکر و سیاستهای او در دوره های بعدی انتخابات آمریکا دور از ذهن نیست.

محمد صدرا زندی نوشت: پایان حکومت ترامپ. دیگه آمریکا از دست همچین آدم مزخرف بی نزاکت راحت شد. ترامپ رفت اما ترامپیسم شاید در دوران بایدن بماند. ترامپ قاتل سردار سلیمانی بود. ترامپ قاتل شهید فخری زاده بود. ترامپ قاتل یمنی ها بود. خوب شد که رفت تمام

حمید نوشت: تندروها داخلی عزادار رفتن ترامپ شدند کسی ثروتمند نمیشود مگر عده ای فقیر تر شوند ترامپ خیلی افراد بی وجدان را چند روزه میلیاردر کرد... صدها هزار نفر فقیر تر شدند

مهدیه نوشت:میکشیمت قاتل

شما می‌توانید برای شرکت در این بحث به این لینک مراجعه کنید.

310 310

کد خبر 1479317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =