مهدی: باشگاه‌ها در نیم فصل اول بیشتر از پرسپولیس استراحت کردند

فارس نوشت: مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: همه باشگاه‌ها ۷ تا ۸ روز استراحت داشتند اما پرسپولیس ۶ روز در نیم ‌فصل اول استراحت داشت.

سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان  لیگ فوتبال اظهار داشت: ما همیشه فکر می‌کردیم، تنش‌ها از سوی سکوهای هواداران است اما دیدم که نیازمند اصلاح رفتار حرفه‌ای در زمین و کنار زمین هستیم. به سمت قراردادهای حرفه‌ای رفته‌ایم و رشد قراردادها را در شرایطی شاهد بودیم که درآمد باشگاه‌ها افزایش نداشته است. نتایج و بازی‌های خوبی را شاهد هستیم. به طور مثال بازی گل گهر و تراکتور بازی حرفه‌ای، پر سرعت و فنی بود. اگر هر کدام از این دو تیم مقابل نماینده‌های آسیایی بازی می‌کردند، مطمئناً برنده میدان بودند. 

مهدی اظهار داشت: شاهد رفتار دوگانه هستیم و تنها رفتارمان را حرفه‌ای می‌کنیم اما در عمل حرفه‌ای عمل نمی‌کنیم.کادر فنی و مدیریت باشگاه باید نظارت داشته باشند. البته باید به باشگاه‌ها هم حق داد، به این علت که ثبات در نیمکت ندارند. تراکتور درگیر تغییر سرمربی است اما باز شاهد نتایج خوب از سوی این باشگاه هستیم. ثبات در کار خیلی از مسائل فوتبال ما را حل خواهد کرد. 

وی افزود: تمامی عواملی که منجر به ورود تیم‌ها به زمین می‌شوند، از مسئول برگزاری تا داوری و مهمانان در بازی دخیل هستند. تمام حمایت‌های مدیریتی از یک جهت است و اختلاف‌ها باید حل شود. بازار بیانیه‌ها داغ شده است و در کنار توصیه فنی توصیه غیر فنی هم صورت می‌گیرد. 

مسئول کمیته مسابقات سازمان  لیگ فوتبال در ادامه گفت: زمانی که دستمزدها بالا می‌رود و متناسب با درآمد باشگاه نیست، برای یک امتیاز هم زیاد هزینه می‌پردازند. در حال حاضر شاید یک گل چند میلیون تومان ارزش داشته باشد. رقابت و سرمایه‌گذاری باشگاه‌ها بر امتیازها تقسیم می‌شود.

مهدی خاطرنشان کرد: نظام بهداشت کشور تصمیم گیرنده حضور تماشاگران است و در صورتی که مجوز دریافت شود، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شهرهای زرد و آبی فضاسازی خواهد شد. در ابتدا شاهد حضور خبرنگاران و ان شاالله از فروردین‌ماه شاهد حضور هواداران خواهیم بود. 

مسئول کمیته مسابقات سازمان  لیگ فوتبال تأکید کرد: در صورتی که به تک بازی‌ها نگاه کنیم، در هر لیگی ممکن یک تیم کم‌تر از بقیه تیم‌ها بازی کند اما با نگاه به میانگین فصل شرایط متفاوت است. پرسپولیس حدود ۲۰ روز در رقابت‌ها نبود و اگر این ۲۰ روز را خارج کنیم. کلیه باشگاه‌ها ۷ تا ۸ روز استراحت داشتند اما پرسپولیس ۶ روز در نیم‌فصل اول استراحت داشت. 

۲۵۶ ۲۵۱

کد خبر 1479361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =