۴ نفر
۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
دریاچه ارومیه ۲۸ کیلومتر آب رفت

تسنیم نوشت: مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان ‌غربی گفت: وسعت دریاچه ارومیه هم اکنون دو هزار و ۸۰۷ کیلومترمربع است در حالی که نسبت به مشابه سال گذشته ۲۸ کیلومترمربع کاهش وسعت را نشان می‌دهد.

فرهاد سرخوش با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: امروز تراز دریاچه ۱۲۷۱.۲۷ بوده در حالی که در مشابه سال گذشته این میزان ۱۲۷۱.۳۱ بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین وسعت دریاچه ارومیه هم اکنون دو هزار و ۸۰۷ کیلومترمربع است در حالی که نسبت به مشابه سال گذشته ۲۸ کیلومترمربع کاهش وسعت را نشان می‌دهد.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به حجم موجود نگین آبی آذربایجان بیان کرد: در حال حاضر حجم آب دریاچه نسبت به مشابه سال گذشته ۱۱ میلیون مترمکعب کاهش یافته چون هم اکنون حجم آن سه میلیارد و ۳۵ میلیون مترمکعب است در حالی که در مشابه سال گذشته این حجم آبی سه میلیارد و ۴۸ میلیون مترمکعب بوده است.

وی در ادامه با اشاره به این که تراز دریاچه ارومیه در درازمدت ۱۲۷۴.۳۸ بود گفت: وسعت آن نیز چهار هزار و ۴۴۰ کیلومترمربع و حجم آن ۱۴ میلیارد و ۹۷ مترمکعب بوده است.

سرخوش به آغاز مرحله نخست رهاسازی آب از سد دریک به دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این رهاسازی از چهار بهمن با توجه به ملاحظات ایمنی سدها و ظرفیت ایمن رودخانه های پایین دست آغاز شده است.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1479691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =