۰ نفر
۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
ساخت خانه ملی اسکواش آغاز شد

سایت فدراسیون اسکواش نوشت: مراسم ساخت خانه ملی اسکواش با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

مراسم افتتاح عملیات اجرایی پروژه احداث، مرمت و توسعه مجموعه اسکواش انقلاب با حضور دکتر مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان، دکتر کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان و مسئولان شرکت توسعه و تجهیز و باشگاه انقلاب صبح امروز برگزار شد.
قرار است این پروژه کمتر از هفت ماه برای میزبانی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا در شهریور ماه آماده شود و به عنوان خانه ملی اسکواش ایران افتتاح گردد.
برگزاری این مسابقات می تواند امتیاز مثبتی برای اسکواش ایران و اخذ میزبانی رقابت های جهانی باشد.مهدی علی نژاد در این مراسم گفت: فدراسیون جهانی برای اهدای میزبانی‌ها به هر کشوری یک استانداردهایی دارد و باید در آن کشور ۱۴ کورت  و یک مین کورت شیشه‌ای وجود داشته باشد. این شرایط را در ایران نداشتیم و خوشبختانه با این کلنگ‌زنی و مشارکت بخش خصوصی شرکت دیلمان قرار است این مجموعه ظرف ۶ ماه ساخته و این مشکل برطرف شود.
وی افزود: این کورت‌ها در توسعه اسکواش در کشور و اخذ میزبانی‌های قاره‌ای و جهانی نقش بسزایی خواهد داشت و از فدراسیون اسکواش و همکاران آن و نیز شرکت توسعه تشکر می‌کنیم که در این موضوع نقش بسزایی داشتند. امیدوارم تا ۶ ماه آینده شاهد افتتاح این مجموعه باشیم.
 معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: اختصاص زمین به این کورت‌ها و توافقات شکل گرفته شده، از حمایت‌های ورزارت ورزش است. هر چند وزارت در بخش تسهیلات هم به این فدراسیون کمک می‌کند اما سرمایه‌گذاری این موضوع  با بخش  خصوصی است. این باعث افتخار و مباهات است که فدراسیون اسکواش چنین جذب سرمایه‌ای را انجام داده است.

وی یادآور شد: ظرفیت‌های قانونی خوب در رابطه با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده است و این آمادگی را داریم تا در صورت تمایل مشارکت بخش خصوصی از طریق استان‌ها و فدراسیون‌ها قراردادهای منصافنه‌ای فراهم کنیم تا بتوانند سرمایه گذاری کنند. در قانون دیده شده که می‌توانیم مکان نیمه کاره‌ای را به بخش خصوصی واگذار کنیم  و آنان تامین کنند و مالکیت نیز به آنان واگذار شود.

256 251

کد خبر 1479764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =