کلید بازنشستگی داورزنی در دستان سلطانی‌فر/ فقط دو رئیس فدراسیون می‌روند

تسنیم نوشت: مدیران بازنشسته در ورزش در حالی به پایان کار خود نزدیک می‌شوند که در میان آنها نام دو رئیس فدراسیون دیده می‌شود و خبری از داورزنی نیست.

در روزهایی که شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی ورزش شده است، خبر بازنشستگی برخی از روسای فدراسیون‌های ورزش در روزهای گذشته جنجالی و البته پرحاشیه بوده است.

در هفته گذشته نام چند رئیس فدراسیون از جمله سلیمانی در اسکواش، پورعلی‌فرد در بدنسازی و پرورش اندام، جعفری در ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی و از همه مهمتر محمدرضا داورزنی در والیبال مطرح شد، اما با پیگیری‌هایی که خبرنگار تسنیم انجام داد، مشخص شد که فقط نام پورعلی‌فرد و جعفری در بین بازنشسته‌ها قرار دارد و آنها تا پایان ماه جاری (اردیبهشت) می‌توانند بر مسند ریاست فدراسیون‌های متبوع‌شان قرار بگیرند.

با وجود این مسئله همچنان نام داورزنی در بین بازنشسته‌ها مطرح می‌شود؛ فردی که پیش از این به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش فعالیت می‌کرد و سال گذشته یکبار دیگر سکان ریاست فدراسیون والیبال را بر عهده گرفت.

درخصوص داورزنی موارد و مسائل زیادی مطرح می‌شود، از جمله اینکه او حتی بیش از 35 سال سابقه کار دارد و این در حالی است که به فعالیتش ادامه می‌دهد.  

داورزنی چند روز قبل در گفت‌وگویی عنوان کرده بود که تا 65 سالگی یعنی 6 سال دیگر می‌تواند به فعالیت در دستگاه‌های دولتی ادامه دهد و مشکلی درخصوص بازنشستگی ندارد. نکته‌ای که درخصوص او وجود دارد، عبورش از تعداد سال‌های کار یعنی همان 35 سال با مدرک دکتری است. همین مسئله این سوال را مطرح می‌کند که چرا نام او در بین بازنشسته‌ها نیست؟

موضوعی که باعث شده داورزنی همچنان به حضورش تداوم ببخشد، یک قانون تکلیفی است که وزارت ورزش و در رأس این نهاد، مسعود سلطانی‌فر از آن بهره می‌برند. در این قانون عنوان شده که اگر فردی 35 کار دولتی کرده باشد و هنوز به 65 سالگی نرسیده باشد، ادامه فعالیتش منوط به نظر مسئول ارگان مربوط (در اینجا وزیر ورزش) است.

در واقع وزارت ورزش با استفاده از همین بند و تبصره قانونی هر ساله با ادامه فعالیت داورزنی موافقت می‌کند و بر همین اساس نیز رئیس کنونی فدراسیون والیبال مشکل قانونی ندارد. اگر روزی سلطانی‌فر نخواهد این حضور داورزنی را تمدید کند، می‌تواند با عدم ارسال نامه ادامه فعالیت به سازمان اداری و استخدامی در زمان مقرر، به دوران داورزنی پایان بدهد.

نکته مهم دیگر این است که وزارت ورزش و جوانان فقط نامه بازنشستگی 2 رئیس فدراسیون را دریافت کرده که مربوط به غلامرضا جعفری و ناصر پورعلی‌فرد می‌شود.

به نظر می‌رسد با توجه به اینکه داورزنی سال گذشته از معاونت وزارت ورزش به ریاست فدراسیون والیبال تغییر پست داد، حداقل تا پایان دوران چهار ساله‌اش در این فدراسیون بتواند به فعالیتش ادامه بدهد و پس از آن باید منتظر تصمیمات مسئولان وقت ورزش کشور باشد.

۲۵۵ ۴۱

کد خبر 1383273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =