آغاز اجرای عملیات آبخیزداری احداث بندهای سنگ و ملات دامغان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از آغاز اجرای عملیات آبخیزداری احداث بندهای سنگ و ملات در حوزه آبخیز آستانه شهرستان دامغان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علی اکبر عباسی راد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: بمنظور حفظ آب و خاک، کاهش اثرات سیلاب و تغذیه منابع آبی عملیات اجرایی احداث ۱۸۰۰ مترمکعب بند سنگ و ملات در حوزه ابخیز آستانه آغاز گردید.
او اعتبار اجرای این پروژه‌ها را حدود ۷ میلیارد ریا ل از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برشمرد و خاطر نشان ساخت: عملیات مذکور بصورت پیمانی و توسط پیمانکار بخش خصوصی در حال انجام است.
عباسی راد وسعت حوزه آبخیز آستانه را بالغ بر ۱۶ هزار هکتار عنوان و یادآور شد: اجرای پروژه‌های آبخیزداری نقش بسیار زیادی در حفاظت خاک، کنترل سرعت و خسارات ناشی از سیلاب و تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی منطقه خواهد داشت.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان بیان کرد: حوزه آبخیز آستانه زیرحوزه سد دامغان است و از سال قبل فعالیت‌های آموزشی و ترویجی به منظور آشنایی جوامع محلی با فعالیت‌های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و مشارکت آنان در حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی در حال انجام است.

48

کد خبر 1479855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =