سوگا بابت پارتی رفتن از مردم عذرخواهی کرد

ایسنا نوشت:نخست وزیر ژاپن امروز (چهارشنبه) بابت پارتی رفتن شبانه قانونگذاران ائتلاف حاکم با وجود درخواست دولت از مردم برای اجتناب از بیرون رفتن‌های غیر ضروری برای از بین بردن کووید-۱۹ عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خبر مذکور یک دردسر دیگر برای یوشیهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن است که میزان محبوبیتش به دلیل ناراضایتی بابت نحوه رسیدگی به کرونا ویروس متزلزل شده چون منتقدان این نحوه رسیدگی را بسیار کند،‌ آهسته و نامناسب دانسته‌اند.

سوگا به اعضای پارلمان گفت: من به شدت بابت آنچه که از سوی برخی از قانونگذاران صورت گرفت، بسیار متاسفم، این اتفاق زمانی رخ داده که ما از مردم می‌خواهیم تا پس از ساعت ۲۰ بیرون نروند و از بیرون رفتن‌های غیرضروری اجتناب کنند.

وی افزود: همه قانونگذاران باید طوری رفتار کنند که بتوانند نظر مردم را جلب کنند.

ژاپن در ماه جاری میلادی وضعیت اضطراری در توکیو و سایر مناطق با رشد موارد ابتلا به کرونا اعلام کرد. این اقدامات شامل درخواست از رستوران‌ها و کافه‌ها برای تعطیلی ساعت ۲۰ است اما هنوز مجازاتی برای خاطیان در نظر گرفته نشده است.

جون ماتسوموتو، قانونگذار ارشد حزب حاکم لیبرال دموکرات گفت: رفتار من در زمانیکه از مردم می‌خواهیم تا صبور باشند، از روی بی دقتی بوده است.

اظهارنظر وی در پی گزارش مجله دیلی شینچو مربوط به حضور این قانونگذار در یک کافه شبانه در توکیو مطرح شده است.

311311

کد خبر 1480436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =