چهار اثر طبیعی قزوین واجد ارزش ثبت ملی شناخته شد

معاون میراث فرهنگی استان قزوین گفت: در جلسه شورای ملی ثبت میراث طبیعی، چهار اثر طبیعی استان واجد ارزش ثبت تشخیص داده شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ احسان نورانی، معاون میراث‌فرهنگی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: پرونده ثبتی چهار اثر طبیعی استان از مناطق طارم‌سفلی، الموت و شهر قزوین در جلسه شورای ملی ثبت میراث طبیعی که در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت و این چهار اثر پس از تایید اعضای شورا برای ثبت در فهرست آثار ملی واجد ارزش شناخته شدند.

نورانی، قدمت و اهمیت زیست محیطی این درختان را از جمله ویژگی‌ آن‌ها برای ثبت در فهرست ملی کشور خواند و اظهار کرد: چهار اثر مذکور شامل چنار کهنسال نصیرآباد طارم‌سفلی، در خت گردوی کهنسال خارود و درخت توت موشقین در منطقه الموت‌غربی و درخت توت کهنسال باغستان سنتی قزوین هستند که با ثبت آنها تعداد آثار طبیعی ثبت شده‌ی استان به ۵۵عدد افزایش یافت.

معاون میراث فرهنگی استان قزوین با تاکید بر ضرورت حفاظت و نگهداری از این منابع طبیعی ارزشمند یادآور شد: روستائیان عزیز می‌توانند در صورت شناسایی آثار طبیعی با مراجعه به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نسبت به معرفی آنها اقدام کرده تا در صورت واجد شرایط بودن آثار، مراحل مستندنگاری و آماده‌سازی پرونده ثبتی آن‌ها انجام شود.

48

کد خبر 1480454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =