قاچاق سیگار در پوشش کامیون نظامی در همدان

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: ۲ قاچاقچی که در پوشش خودروهای دولتی و نظامی سیگار قاچاق می کردند، دستگیر شدند.

به گزارش خبرآنلاین استان همدان ؛ سردار سلمان امیری در گفتگویی و در تشریح این خبر گفت: در پی انجام اقدامات پلیسی و بررسی خبر واصله مبنی بر قاچاق کالا توسط ۲ نفر از اهالی یکی از شهرستان های غربی در پوشش خودروهای دولتی و نظامی از استان های غربی به استان های مرکزی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت استان قرار گرفت.

با تلاش شبانه روزی و مراقبت چندین هفته ماموران پلیس امنیت عمومی استان، سرانجام ۲ دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق آنان با پلاک جعلی، شب گذشته شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه و پلیسی مشترک با همکاری ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان، در ایستگاه شهید زارعی واقع در ورودی همدان توقیف شد.

 ماموران در بازرسی از این کامیون ها یک میلیون و ۱۹۶ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق، ۱۸ هزار بسته تنباکو، ۶۹۱ کیلو لباس، تعدادی مدارک هویتی جعلی و دیگر کالاهای ممنوعه را کشف و ضبط کردند.

سردار امیری با اشاره به ارزش ۷۰ میلیارد ریالی این محموله برابر نظر کارشناسان، افزود: در این رابطه ۲ نفر دستگیر که به همراه پرونده برای رسیدگی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ مجتبی محمدی، رییس پلیس امنیت اقتصادی نیروی انتظامی استان همدان نیز به کشف و ضبط بیش از  ۱۵ میلیون نخ سیگار قاچاق از ابتدای سالجاری تا پایان آذر ماه در این استان اشاره کرد و گفت: در همین مدت سه هزار قاچاقچی کالا دستگیر و سه هزار و ۲۰۰ پرونده قاچاق هم در این ارتباط در همدان تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص قاچاق کالا، پرونده مهم و ملی به ارزش بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان ۱۵ فقره، ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان ۳۹۵ فقره تشکیل شده است.

محمدی اضافه کرد: ۲۱۶ میلیارد تومان کالای قاچاق در ۹ ماهه سالجاری در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

48

کد خبر 1480546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =