جرج کلونی و کلیشه‌های نادرست درباره پیر شدن

مهر نوشت: انجمن بازنشستگان آمریکا (AARP) اعلام کرد یک جایزه افتخاری به جرج کلونی اهدا می‌کند.

جرج کلونی جایزه افتخاری یک عمر دستاورد هنری را از مجله انجمن بازنشستگان آمریکا دریافت می‌کند.

در بیانیه این انجمن آمده است: ترکیبی از هوشمندی، سخت‌کوشی و تجربیات نمایشی این بازیگر نشان دهنده این است که کلیشه‌هایی که درباره سالمند شدن وجود دارد چقدر نادرست هستند.

این جایزه همچنین به دلیل یک عمر فعالیت هنری در هالیوود که به دهه ۱۹۹۰ باز می‌گردد و با ایفای نقش دکتر داگ راس در «ای‌آر» برجسته می‌شود تا فیلم‌های متاخری چون «ای برادر کجایی؟» و «یازده یار اوشن» و «بالا در هوا» به وی اهدا می‌شود. کلونی اولین کارگردانی خود را سال ۲۰۰۲ با ساخت «اعتراقات یک ذهن خطرناک» انجام داد و جدیدترین فیلمی که ساخته «آسمان نیمه شب» و «تبصره ۲۲» بوده است. به جز فعالیت‌های بازیگری وی به عنوان یک بشردوست فعالیت می‌کند.

آنت بنینگ، رابرت دنیرو، هلن میرن و رابرت ردفورد از دیگر چهره‌هایی هستند که در سال‌های پیش با اهدای این جایزه از آنها تجلیل شده است.

برنامه‌های سینما برای بزرگ‌سالان انجمن بازنشستگان آمریکا به مبارزه با سن‌گرایی در سینما می‌پردازد و ۲۰ سال است که با حمایت از فیلم‌هایی برای افراد بالای ۵۰ سال و با توجه به جمعیتی که سن بیشتری دارند، تلاش دارد تا به هالیوود و صنعت سینما یادآوری کند تا این بخش جامعه به فراموشی سپرده نشوند.

5858

کد خبر 1480744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =