بوستان‌های قزوین، فضای سبز استاندارد ندارند

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین گفت: بوستان‌های طراحی شده، استانداردهای فضای سبز را ندارد و در طراحی‌ها حتما نیاز منطقه، نیاز مردم، پیوست اجتماعی و استاندارد فضای سبز مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی، رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا با تاکید براین مطلب، گفت:  کارشناسان سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری قزوین در طراحی بوستانها حضور ندارند و طراحی بوستانها بر مبنای خشک پارک طراحی می شود، یعنی اصلا کارشناس فضای سبز در طراحی دخیل نیست.

او افزود: طراحی ها براساس نقشه های پیش فرض از مناطق است که براساس آن کار می شود که مصوبه کمیسیون در مورد میزان فضای سبز و  تفرجگاهی در طراحی ها اصلا لحاظ نمی شود و مورد توجه قرار نمی گیرد.

 قافله باشی همچنین با اشاره به نحوه کاشت درختان در بوستانهای تازه تاسیس گفت: زمانی که کارهای عمرانی بوستان به اتمام می رسد شب قبل از افتتاح اقدام به درختکاری می شود و به نظر بنده روند اشتباهی میان سازمانهای شهرداری وجود دارد.

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به پرداخت سهم نیم درصدی از درآمد شهرداری قزوین به نهاد کتابخانه ها گفت: شهرداری قزوین از سهم نیم درصدی نهاد کتابخانه ها از درآمد شهرداری باید مبلغ دو میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان به این نهاد بدهکار است.

به گفته او ، قرار بود ساختمان فرهگنسرای شهید رجایی به نهاد کتابخانه ها واگذار شود که باید حتما پیگیری آن در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که محل مناقشه است.

دبیر شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در تذکری خواستار ارائه لایحه حمایتی برای غرفه داران صنایع دستی مستقر در مجموعه سعدالسلطنه قزوین شد و گفت: بارها این موضوع را از شهرداری قزوین درخواست داشته ایم که طبق گفته وزیر میراث فرهنگی در ایام کرونا بخشودگی برای افرادی که کارت صنایع دستی دارند، باید لحاظ شود و انتظار داریم دراین شرایط این موضوع اجرایی شود.

48

کد خبر 1480791

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =