۲ نفر
۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
دستبند پلیس به دست سارق آشنا

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی از دستگیری فروشنده‌ای که از حواس پرتی مشتری سوء استفاده و از عابر بانکش وجوهی را سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان گفت: پرونده‌ای از کلانتری کلانتری ۱۵۹ بی سیم با موضوع سرقت یک عدد کارت عابر بانک به شیوه جیب بری به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع و بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شاکی اظهار داشت، برای خرید مصالح ساختمانی به جنوب تهران مراجعه و پس از خرید و مراجعه به منزل متوجه شدم کارت عابر بانکم همراهم نیست و توسط سارق یا سارقان سرقت و مبلغ ۱۹ میلیون ریال از حسابم برداشت شده است.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که مبلغ ۱۹ میلیون ریال از حساب شاکی توسط دستگاه کارت خوان برداشت شده است، ابراز داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مالک کارت خوان شناسایی و مشخص شد که وی مالک مغازه مصالح فروشی در جنوب تهران است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که کارت عابر بانک شاکی در همان مغازه‌ای که وی برای خرید مراجعه کرده است برداشت شده است، تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد کارت عابر بانک شاکی به شیوه اعلامی سرقت نشده است، بلکه شاکی به دلیل حواس پرتی کارتش را در محل خرید، بجا گذاشته است.

سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان افزود: مالک مصالح فروشی مورد بازجوئی قرار گرفت که در تحقیقات پلیسی وی اظهارکرد، زمانی که شاکی برای خرید مصالح ساختمانی به مغازه ام مراجعه کرده است. کارت عابر بانکش را در داخل مغازه ام برجای گذاشت و چون رمز کارت عابر بانک را به خاطر داشتم با خروج وی مبلغ ۱۹ میلیون ریال برداشت کردم.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت: با اعتراف صریح متهم به بزه انتسابی پرونده به دادسرا ارسال که متهم در تحقیقات قضائی رضایت شاکی را جلب و به دستور قضایی آزاد شد.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در خریدهای روزانه خود حتما خودشان از کارتخوان استفاده کرده و کارت عابربانک را در اختیار فروشنده قرار ندهند تا از فراموش کردن و یا عدم استرداد کارت عابر بانک در امان باشند.

47231

کد خبر 1480856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =