دستگیری ۸۱ سارق زورگیر خشن در طرح صاعقه

ایلنا نوشت: رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از اجرای سومین مرحله طرح صاعقه توسط مأموران پلیس پیشگیری خبر داد و گفت: در نتیجه اجرای این طرح ۵۴۶ متهم دستگیر شدند که ۸۱ تن از این افراد، سارقان زورگیر خشن هستند.

سرهنگ جلیل موقوفه ای، با اعلام اجرای سومین مرحله طرح صاعقه با مشارکت کلانتری‌های ۸۴گانه و دستگیری ۵۴۶ سارق و خرده فروش مواد مخدر در طول ۲۴ ساعت گذشته، بیان داشت: این طرح با هدف ارتقاء امنیت اجتماعی در تهران بزرگ عملیاتی شد. 

وی با اشاره به اینکه در این طرح ۲۴۰ پرونده سرقت زورگیری بررسی و تعیین تکلیف شده است، عنوان کرد: در این رابطه ۸۱ سارق زورگیر و خشن و غصب عناوین که با استفاده از سلاح سرد و یا سلاح گرم شهروندان را تهدید و موالشان را سرقت می‌کردند، دستگیر شدند. 

رئیس پلیس پیشگیری تهران ابراز داشت: در این طرح ۲۹۸ سارق در خصوص سایر عناوین سرقت مانند سرقت خودرو و موتورسیکلت، کش روی، سرقت لوازم خودرو سرقت انباری و… دستگیر و برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند. 

موقوفه‌ای در ادامه با بیان اینکه در اجرای این عملیات، ۴۹ نفر به اتهام حمل و نگهداری سلاح دستگیر شده اند، اضافه کرد: در این راستا ۱۹۸ قبضه سلاح شامل ۲ قبضه سلاح گرم و ۱۹۶ قبضه انواع سلاح سرد کشف شد. 

به گفته رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در این طرح ۱۱۸ نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و ۲ هزار و ۱۶ گرم انواع مواد مخدر از آنان کشف و همچنین تعداد زیادی وسایل استعمال مواد مخدر از خرده فروشان و در بازرسی از محله‌های آلوده سطح شهر کشف شده است. 

این مقام انتظامی به کشف ۲۲ دستگاه خودرو مسروقه و ۲۲ دستگاه موتورسیکلت مسروقه در نتیجه اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: در این راستا جمعا ۴۴ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه کشف شد. 

سرهنگ موقوفه‌ای ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری مردم با خادمان خود در نیروی انتظامی در اجرای طرح‌های انتظامی، تصریح کرد: اجرای طرح‌های انتظامی مطالبه عموم مردم است و هدف اصلی نیروی انتظامی در این راستا حفظ و ارتقاء نظم، امنیت و آرامش مردم است. 

وی با تأکید بر استمرار اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح تهران، تأکید کرد: کسانی که به دنبال ایجاد ناامنی در سطح جامعه هستند، بدانند که با برخورد قاطع و قانونی پلیس روبرو خواهند شد.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1480932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =