اعطای وام کرونایی ۲۵۰۰ میلیارد تومانی به ایرلاین‌ها 

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایرلاین‌های کشور تاکنون ۲ هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان تسهیلات ناشی از کرونا دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در دیدار با اعضای هیئت مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی که با حضور شهرام آدم نژاد، معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و سیدقاسم بی‌نیاز رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی برگزار و همچنین با تشریح مشکلات ایرلاین‌ها از سوی مدیران انجمن شرکت‌های هواپیمایی آغاز شد، اظهار داشت: به‌منظور توسعه زنجیره تأمین ملی در بخش هوایی، ضرورت دارد تا شرکت‌های هواپیمایی از ظرفیت شرکت‌های داخلی به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند. به همین منظور شرکت‌های هواپیمایی باید هزینه‌های این‌گونه شرکت‌ها را به‌موقع پرداخت نمایند.

اسلامی با یادآوری اینکه ایرلاین‌های کشور تاکنون ۲ هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان تسهیلات ناشی از کرونا دریافت کرده‌اند، افزود: ما همواره از ایرلاین‌ها حمایت کرده‌ایم و اکنون انتظار داریم که این شرکت‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استعلام وضعیت سلامت متقاضیان سفر از سامانه وزارت بهداشت قبل از پرواز به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.

وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت ائتلاف شرکت‌های هواپیمایی به‌منظور افزایش بهره‌وری در جابه‌جایی مسافر تأکید کرد و گفت: نکته مهم این است که ایرلاین‌ها زیان ده نباشند. اینکه برخی از ایرلاین‌ها می‌گویند که ما ۱۰۰ ساعت پرواز انجام داده‌ایم، به معنای آن است که این شرکت‌ها از تمام ظرفیت خود استفاده نکرده و کمتر از ۵۰ درصد بهره‌وری داشته‌اند.

وی گفت: شرکت‌های هواپیمایی باید با هم هماهنگی داشته باشند و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در یک ساعت، به یک مقصد نروند تا پاسخگویی به تقاضا عادلانه صورت گیرد و امکان استفاده از خدمات هوایی برای همه در دسترس باشد. به همین منظور لازم است تا جدول برنامه‌ریزی پروازی به نحوی تهیه شود تا طی آن از حداکثر ظرفیت شرکت‌ها، با بهره‌وری بالا و پیروی از مدل «هاب اند اسپوک» (hub & spoke) استفاده شود.

اسلامی پس از دریافت گزارش‌ها و شنیدن خواسته‌ها، با مشورت حضار، دستورات لازم را مبنی بر پیگیری درخواست‌ها صادر کرد و مقرر شد که معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری، پیگیر دستورات صادره باشند.

وی همچنین در این جلسه به شرکت‌های هواپیمایی تأکید کرد: همه ایرلاین‌ها باید نسبت به بحث ایمنی بسیار حساس باشند. در بحث ایمنی هواپیما مطلقاً نباید ریسک شود.

قیمت بلیت هواپیما و عوارض شهرداری‌ها مهمترین دغدغه ایرلاین‌ها

خاطرنشان می‌شود عمده مسائلی که از سوی یونس دقیق کیا رئیس و مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن ایرلاین‌ها ذر نشست با وزیر راه مطرح شد شامل زمان بازپرداخت تسهیلات، نرخ بلیت، برخی عوارض ازجمله عوارض شهرداری‌ها، تأمین منابع مالی جدید و هزینه پارکینگ در فرودگاه‌ها بود.

223224

کد خبر 1481991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =