اعلام زمان ورود محموله واکسن روسی به کشور/ ناپایداری شرایط کرونا در تهران

مهمترین اخبار کرونایی امروز مربوط به اعلام موعد اولین محموله واکسن روسی به کشور بود. این اتفاق روز پنجشنبه آینده پس فردا خواهد افتاد.

امید سلیمی بنی: مهمترین خبر کرونایی امروز را خبر رسیدن اولین محموله واکسن کرونای روسی به فرودگاه امام می سازد. خبری که محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی اعلام کرد و گفت: با هماهنگی‌های وزارت بهداشت، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت راه و شهرسازی مقرر شد اولین پارت از واکسن روسی کرونا روز پنج شنبه ۱۶ بهمن توسط شرکت هواپیمایی ماهان از روسیه وارد شود.

همچنین رییس جمهور هم در سرتیتر اخبار کرونایی امروز زمان آغاز واکسیناسیون را اعلام کرد. حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهوری با بیان اینکه امیدواریم تا پایان بهمن ماه بتوانیم واکسیناسیون را آغاز کنیم، گفت: به محض اینکه کادر درمان و افراد پرریسک از واکسن استفاده کنند، شرایط کاملا تغییر می‌کند.

رپیس جمهور اعلام کرد: هر چه جلوتر می‌رویم امیدواریم شرایط برای آموزش، ورزش و گردشگری مناسب‌تر شود، به محض آغاز شدن واکسیناسیون حتما شرایط بهتری خواهیم داشت.  امیدواریم تا پایان بهمن ماه بتوانیم واکسیناسیون را آغاز کنیم. به محض اینکه کادر درمان و افراد پرریسک  از واکسن استفاده کنند، شرایط کاملا تغییر می‌کند و بعد هم مردم از آن استفاده خواهند کرد.

او گفت: میلیون‌ها دوز واکسن خارجی وارد می‌شود و امیدواریم از تابستان واکسن داخلی وارد بازارشود و مردم بتوانند استفاده کنند بنابراین شرایط حتما سال آینده متفاوت خواهد بود البته همکاری مردم اصل است.

خبر مهم دیگر هم افزایش ناگهانی تعداد تست مثبت های کرونا در ایران بود. امروز دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد از دیروز تا امروز ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۸۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۶۰ نفر از آنها بستری شدند.

وی عنوان کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۳۱ هزار و ۴۱۶ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۸ هزار و ۱۱۰ نفر رسید.

لاری عنوان کرد: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۲۲۳ هزار و ۱۹۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.  ۳۸۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

اعلام زمان ورود محموله واکسن روسی به کشور/ ناپایداری شرایط کرونا در تهران

وی تصریح کرد: تا کنون ۹ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۹۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.  بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۲۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

امروز خبری هم از قول دکتر ایرج حریرچی منتشر شد که در آن، قایم مقام وزارت بهداشت اعلام شد. دکتر حریرچی معاون‌ کل وزارت بهداشت در گفتگو تلویزیونی گفت: ۲ ماه آینده بسیار حساس است، باید سعی کنیم سیر نزولی، نزولی تر شود در غیر اینصورت باید منتظر عواقب بسیار ناگوار و شومی باشیم.

پزشک معالج علی انصاریان از  فوتبالیستهای سالهای نه چندان دور کشور هم وضعیت بیماری کرونای این چهره ورزشی را اعلام کرد و گفت کادر درمان در حال خدمت رسانی به این بیمار مشهور هستند.

اعلام زمان ورود محموله واکسن روسی به کشور/ ناپایداری شرایط کرونا در تهران

همچنین در خبرهای متفاوتی که امروز از انصاریان منتشر شد کادر درمان و خانواده این فوتبالیست از مردم خواستند برای بهبودی این ورزشکار دعا کنند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو هم با اعلام اینکه کوواکس در ارایه واکسن هایی که به کشورها قول داده بود کوتاهی کرده است، در مورد برگزاری آخرین نشست مجمع سهامداران سازوکار کوواکس با حضور کشورهای پرداخت کننده (SFP) که عضو مجمع هستند، اظهار داشت: موضوعاتی که در این نشست مطرح شده بود شامل عقد قراردادهای جدید سازوکار با تولید کنندگان واکسن، وضعیت اخذ دریافت مجوز اضطراری برای واکسن‌های موفق، سناریوی‌های مربوط به توزیع حجم دوزهای از پیش تعیین شده و قابل عرضه توسط تولید کنندگان واکسن طی ماه‌های آتی تا پایان سال ۲۰۲۱ به تفکیک ۶ دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت، مسئولیت و ضمانت نامه پرداخت غرامت به تولید کنندگان و حاکمیت سازوکار بود.

زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: از ابتدای آذر ماه تا پایان دی ماه در تهران میزان بستری ها ۶۳ درصد، میزان مرگ و میر ۷۵ درصد و میزان بستری در بخش‌های ویژه ۴۲ درصد کاهش داشته است ولی باید گفت شرایط در تهران ناپایدار و شکننده است و بیمارانی که در بیمارستان‌های استان تهران با تشخیص کرونا بستری هستند که نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

47231

کد خبر 1482290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =