علیپور خنکداری: احتمال تورم ۴۰۰درصدی با افزایش نرخ ارز /  چه تضمینی برای کاهش قیمت ها با دلار ۱۷/۵۰۰ تومانی است؟

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰،اظهار کرد: باید لایحه بودجه ای مصوب کنیم که تامین کننده آرامش در کشور باشد.

به گزارش خبرآنلاین، کمال علیپور خنکداری نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: ما در اولین گام دوم انقلاب اسلامی در حال تصویب لایحه بودجه ای هستیم که باید دارای شرایطی باشد، باید توجه کنیم که در سال آینده با چند رویداد مواجه هستیم، انتخابات سال آتی،تغییر دولت، تورم جاری کشور، بحران کرونا و افزایش نامتوازن مالیات از جمله این رویدادها است.

وی ادامه داد: باید لایحه بودجه ای مصوب کنیم که تامین کننده آرامش در کشور باشد،امروز که دارای ارز ۴۲۰۰ تومانی هستیم شاهد مشکلات و این تورم هستیم، چه کسی می تواند تضمین کند که اگر قیمت دلار را به ۱۷/۵۰۰ افزایش دهیم شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود؟ سال آینده باید در جهت تزریق آرامش به جامعه تلاش کنیم که مردم با آرامش به پای صندوق رای بیایند، ما با پاک کردن صورت مسئله و افزایش قیمت ارز در حال ایجاد شرایطی هستیم که در سال آینده با تورم ۴۰۰ برابری روبه رو شویم، ما در مجلس حق نظارت داریم و باید اینگونه موارد را کنترل کنیم.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه ای که کمیسیون تلفیق ارائه می دهد ۸۴۱ هزار میلیارد به هزار و ۲۰۰ هزارمیلیارد می‌رسد ولی در تملک دارایی و امور عمرانی صرفا دو هزارمیلیارد تومان اضافه شده است، آیا در این حوزه مشکلی نداریم؟ می شود امور عمرانی کشور را تعطیل کنیم؟ اگر قرار است کشور سازنده و روبه توسعه باشیم باید به زیرساخت های کشور و امور عمرانی توجه کنیم.

علیپور خنکداری در پایان اضافه کرد: در این لایحه هیچ رقمی به صنایع اضافه نشده است، مگر نه اینکه نگرانی حضرت آقا درباره تولید و اشتغال است؟ مگر نه اینکه ما در خصوص اشتغال دغدغه داریم؟ هرچند که به لایحه دولت ایراد وارد می دانیم و آن را سراسر اشکال می دانم ولی لایحه کمیسیون تلفیق نیز مشکل را رفع نکرده است، شدیدا با این لایحه مخالف هستیم.

۲۲۳۲۲۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1482351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =