میکرفون نوبخت در مجلس قطع شد /الیاس نادران به روحانی: استیضاحت می کنیم /حواشی روز جنجالی مجلس

در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ میکروفن نوبخت در حین دفاع از لایحه بودجه قطع شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جلسه امروز  مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای پر هیاهو بر سر مهمترین لایحه مالی دولت بود؛ لایحه‌ای که از نیمه آذر تا امروز کشمکش‌ها بر سرش کم نبود و یکی از نقاط پررنگ اختلافی میان دولت دوازهم و مجلس یازدهم بر سر این لایحه بود. امروز هم که نمایندگان گوی و میدان به دستشان افتاده بود تا انتقاداتشان را در حضور معاون حسن روحانی در مجلس بیان کنند دولت را بی‌نصیب نگذاشتند اما اختلافات وقتی رنگ بیشتری گرفت که محمدباقر نوبخت به عنوان نماینده دولت و رئیس برنامه و بودجه پشت تریبون قرار گرفت تا از این لایحه دولت حمایت کند. او در صحبت‌هایش انتقادات مهمی را نسبت به مجلس بیان کرد که در همان لحظه فریاد «دو دو » کردن نمایندگان بلند شد اما ماجرا به همینجا ختم نشد و درست در میانه صحبت‌های نوبخت بود که میکروفن او قطع شد. 

نوبخت اعتراض خود را خطاب به قالیباف با میکروفن بسته اعلام کرد اما قالیباف این موضوع را خارج از وظایف خود دانست و اعلام کرد که فرصت ۲۰ دقیقه‌ای شما تمام شد و قطع میکروفن دست ما نیست!!  و این اتفاق برای نمایندگان دیگر هم رخ داد. 

اعتراض نوبخت به اظهارات نادران 

الیاس نادران در قامت رئیس کمیسیون تلفیق بعد از پایان صحبت‌های نوبخت پشت تریبون قرار گرفت و انتقادات تندی را خطاب به دولت مطرح کرد او با حمایت از دولت محمود احمدی‌نژاد دولت دوازدهم را بی‌عرضه خطاب کرد. او  دولت را تهدید به استیضاح روحانی کرد و  گفت: ما در کمیسیون تلفیق آمادگی داریم که هر اصلاحی را که مجلس صلاح بداند انجام دهیم و تمایل دولت این است که مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه ۱۴۰۰ رد شود و دولت از مصوبه ما عصبانی است چرا که ما اصلاحات اساسی انجام دادیم. مجلس در راس امور است و اگر دولت لایحه بودجه را اجرا نکند بنده اولین کسی هستم که روحانی را استیضاح می کنم.

نادران در پایان خطاب به نمایندگان مجلس گفت: نمایندگان بدانید که رد مصوبه کمیسیون تلفیق، عروسی دولت است.

این صحبت‌ها با واکنش نوبخت مواجه شد و هرچه اصرار کرد تا به او اجازه دهند پاسخ نادران را بدهد قالیباف این اجازه را نداد. 

27216

کد خبر 1482394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =