ببینید | 10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

خبرنیوز نوشت: از بین عکس‌های منتشر شده و دیده نشده فیلم‌هایی که شرایط حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را داشتند، آنها که جالب‌تر و بحث‌برانگیزتر بودند را انتخاب کردیم تا چند خطی درباره‌شان بنویسیم.

1-امیر محمد متقیان در فیلم طبقه یک و نیم

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

امیر محمد، یار همیشگی عمو پورنگ که چندین سال است در برنامه های ویژه کودکان حضور دارد امسال با یک گریم عجیب و غریب در فیلم "طبقه یک و نیم" ظاهر شده است. البته فیلم در جشنواره نمایش داده نشد که از کم و کیف نقش آفرینی او مطلع شویم.

2-بهرام رادان در ابلق

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

در فیلم "ابلق" همه بازیگران توانسته اند گلیم خود را از آب بیرون بکشند اما رادان جایگاه ویژه ای دارد. او با این گریم، نقش یک آدم "هیز" را بازی می کند که ...  به جهت لو نرفتن قصه برای آنها که فیلم را ندیده اند؛ توضیح بیشتری نمی دهم تا زمان اکران عمومی.

3-رضا رویگری در هُرماس

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

راستش را بخواهید با دیدن این عکس دلم گرفت. از وقتی او سکته کرده و سمت چپ بدنش بی حس شده، پیشنهادهای کمتری برای بازی دارد اما همین پیشنهادات اندک را با جان و دل قبول می کند و با عشق سر صحنه حاضر می شود. هر چند کارگردان ها مجبورند طوری میزانسن بدهند که او یا دراز کشیده باشد یا به صورت نشسته دیالوگ هایش را بگوید.

4-صحرا اسدالهی در مسیر ستاره شدن

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

بازیگری که کم کم رشد کرد و امسال دیده شد صحرا اسدالهی است. او کارش را سالها قبل با بازی در تئاتر و فیلم های کوتاه شروع کرد و البته این شانس را هم داشت که در فیلم فروشنده ی اصغر فرهادی بازی کند ( در نقش دخترِ پیرمردِ مشتری(؟!) که اواخر فیلم به سراغ پدرش می آید) او امسال در فیلمهای طبقه یک و نیم، یقه سفید ها و بی آبان در نقش های اصلی و مهم ظاهر شده است.

5-شقایق فراهانی در گل به خودی

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

شقایق فراهانی در فیلم "گل به خودی" با این گریم در نقش یک مرد ظاهر شده است. این فیلم داستان بچه هایی است که برای پیداکردن والدین خود از پرورشگاه فرار می کنند...

6-علی انصاریان در رمانتیسم عماد و طوبا

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

زنده یاد علی انصاریان که چند روز قبل به علت ابتلا به کرونا درگذشت یکی از آخرین نقش هایش را در فیلم "رومانتیسم عماد و طوبا" ایفا کرده بود. کاوه صباغ زاده کارگردان این فیلم، عشق علی به کارش و اشتیاقی که او برای دیدن فیلمش روی پرده داشت را بی نظیر توصیف کرده است.

7-هومن برق نورد در لیپار

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

هومن برق نورد با این گریم سنگین که شبیه عناصر گروهک طالبان است در فیلم "لیپار" ظاهر شده است. لیپار، اولین فیلم حسین ریگی است که در چابهار فیلمبرداری شده است.

8-علیرضا استادی در چند فیلم متفاوت

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

معمولا وقتی اسم پرکارترین بازیگران می آید توجه همه به بازیگران اصلی فیلمها جلب می شود اما بازیگرانی هم هستند که علارغم پرکاری، به علت کوتاه بودن نقش هایشان دیده نمی شوند. یکی از این بازیگران "علیرضا استادی" است. او از سال 94 تا کنون هیچ سالی کمتر از پنج فیلم بازی نکرده و امسال هم در هشت فیلم حضور داشته که شش تای آنها در جشنواره پذیرفته شدند اما هیچکدام به مرحله رقابت راه نیافتند تا باز هم روند دیده نشدن این بازیگر توانا و بی حاشیه، ادامه داشته باشد!

9-آتنه فقیه نصیری با صورت سوخته

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

آتنه فقیه نصیری در فیلم "خانه ماهرخ" نقش یک بازیگر سینما را بازی می کند که در جشن تولدش به علت برخورد ذرات برف شادی به شمع ها و فشفشه ها، میز آتش می گیرد و به بدن او هم سرایت می کند و صورتش می سوزد...

10- باران کوثری در بی همه چیز

10 عکس جالب از فیلم های جشنواره فیلم فجر

بازیگران کمی هستند که به گریم سنگین تن دهند و از "زشت شدن" نترسند. باران کوثری از آن دست بازیگرانی هست که برای رسیدن به نقش، خودش را کاملا در اختیار گریمور قرار می دهد. بازی و گریم او -که کار محمود دهقانی است- در فیلم "بی همه چیز" توسط داوران جشنواره نادیده گرفته شد . در حالیکه خیلی ها او را از شانس های اصلی دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل در جشنواره امسال می دانستند.

1717

کد خبر 1484491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =