اطلاعیه هواشناسی درباره افزایش آلاینده‌های هوا در تهران

اداره‌کل هواشناسی استان تهران امروز سه‌شنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با شرایط پایداری و سکون نسبی هوا تا ظهر پنجشنبه هفته جاری در نواحی شهری و پرتردد این استان افزایش آلاینده‌ها و غلظت آن پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این اطلاعیه آمده است: افزایش شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در صورت کنترل نشدن منابع آلاینده از منابع ثابت و متحرک در مناطق شهری و پرتردد امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد.

این اطلاعیه ادامه می دهد: پرهیز از ترددهای غیرضروری بویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی، تا حد امکان فعالیت نکردن در فضای باز، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی توصیه می شود.

 کیفیت هوای پایتخت امروز با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۲۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و پنج روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1484743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =