ضرورت بازگشت آگهی های دولتی به مطبوعات

پدرام پاک آیین، نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات طی نامه ای به رئیس جمهور با یادآوری شرایط دشوار مطبوعات کشور، خواستار لغو آیین نامه نحوه فعالیت دستگاه های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت( ستاد) و بازگشت اگهی های دولتی به مطبوعات شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این نامه با استناد به قوانین آیین دادرسی، تجارت و برگزاری مناقصات که درج آگهی های دولتی را در مطبوعات الزام می کند، اجرای این تکلیف قانونی،کمکی حداقلی و ضروری به مطبوعات توصیف شده است. 

دربخشی از نامه پدرام پاک آیین - نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات به حسن روحانی- رئیس جمهور آمده است:

همچنان که مستحضرید، در شرایط دشوار اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا، چراغ مطبوعات کشور، یکی پس از دیگری خاموش و مطبوعات رفته رفته از سبد خانوار حذف می شود.

در چنین وضعی از  دستگاه های ذیربط انتظار  می رود تا به وظیفه قانونی خود مبنی بر تامین حداقل های زنجیره مالی مطبوعات عمل  کنند و با تحرک و دلسوزی بیشتر باری از دوش مطبوعات نجیب و صبور کشور برگیرند.

واقعیت این است که ابلاغ آیین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد)  که انتشار فراخوان‌ها بر بستر مذکور و حذف آگهی روزنامه برای مزایده‌ها و مناقصه‌ها را مقرر داشته، جامعه مطبوعاتی را مایوس و حیرت زده کرده است. مسبوقید که قوانین متعدد آیین دادرسی، تجارت، برگزاری مناقصات و ... درج  آگهی های دولتی را در رسانه های چاپی الزام می کند و از قضا این تکلیف قانونی، کمکی حداقلی و ضروری به جامعه مطبوعات است.

تصدیق می فرمایید که مطبوعات به عنوان جریان اصیل و رسمی اطلاع رسانی از مرزهای اعتقادی و آرمانی ملت بزرگ ایران در برابر تهاجم دستگاه تبلیغاتی دشمن صیانت می کنند و از این رو حمایت و اعتماد نسبت به آنها به ویژه نشریات استانی و شهرستانی، ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

بنا به توضیحات فوق خواهشمند است، مصوبه مورد اشاره را که به مرگ مطبوعات مظلوم و مستقل کشور می انجامد، لغو و کان لم یکن اعلام فرمایید.

2323

کد خبر 1486738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =