دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی در کیش آغاز شد

جزیره کیش با حضور دهها شرکت حوزه پشتیبانی نفت، گاز و پتروشیمی و فضای تحقیق و توسعه در مرکز نوآوری کیش ظرفیت تبدیل شدن به هاب فعالیت های پتروشیمی کشور را داراست.

به گزارش خبرآنلاین از کیش، آیین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی با حضورغلامحسین مظفری رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش، علی وطنی مشاورعالی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، بهزاد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، جعفرربیعی مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، علی وحدت رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی،مجید محمدپوررییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، و مدیران عامل یانک های ملت،اقتصاد نوین،تجارت و صادارات و جمعی از مسئولان ادارات و نهادها و فعالان بخش خصوصی،  در سالن خلیج فارس مرکزهمایش های بین المللی کیش آغاز شد.

غلامحسین مطفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با بیان اینکه یکی از صنایعی که باوجود تحریم ها امکان تحقق کارهای بزرگی در کشور را فراهم کرده است صنعت پتروشیمی بوده و باید قدردان زحمات فعالان این عرصه بود به ظرفیت های منحصربفرد کیش برای توسعه فعالیت های عرصه پتروشیمی و خدمات پشتیبانی حوزه نفت و گاز اشاره کرد و گفت: جزیره کیش با حضور دهها شرکت حوزه پشتیبانی نفت، گاز و پتروشیمی و فضای تحقیق و توسعه در مرکز نوآوری کیش ظرفیت تبدیل شدن به هاب فعالیت های پتروشیمی کشور را داراست.

مظفری با اشاره به نقش موثر مرکز نوآوری کیش برای تقویت زمینه حضور شرکت های دانش بنیان در منطقه گفت:مرکز نوآوری فرصتی را فراهم کرده که این جزیره نقش موثری در توسعه آبادانی کشور به ویژه در حوزه های دانش بنیان ایفا کند.

وی با دعوت از شرکت های دانش بنیان فعال در صنایع پتروشیمی برای استقرار در مرکز نوآوری کیش گفت: اگرچه محور اصلی فعالیت ها در کیش گردشگری است اما حضور ٣٤٦ شرکت فعال در زمینه های مختلف صنعتی ، تولیدی، حضور شعب بین المللی دانشگاه های مطرح کشور در کیش و وجود شرکت های فعال در عرصه نفت و گاز ، فرصت مطلوب و بستر ارزشمندی را برای رونق فعالیت های حوزه پتروشیمی و توسعه اقتصادی کشور در این منطقه آزاد فراهم کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بهره مندی از بزرگترین حوزه های گازی کشور در اطراف جزیره کیش را موهبتی ارزنده برشمرد و تاکید کرد : باید با ایجاد امکان انتقال این ذخایر ارزشمند به دیگر مناطق دنیا، توسعه اقتصادی کشور را تسریع کرد.

وی اظهار داشت : سال گذشته پیشنهادی برای ایجاد دبیرخانه دائمی نمایشگاه پتروشیمی در جزیره کیش مطرح کردم و کنسرسیوم ۵ گانه محصول شکل گیری این دبیرخانه بود .

مطفری تصریح کرد: استمرار جلسات و پیگیری های جدی نتایج ملموسی را در این حوزه به همراه داشت و امید می رود بتوانیم گام های موثری در زمینه استفاده از طرفیت های این منطقه برای رشد صنعت پتروشیمی برداریم.

وی با تقدیر از حضور همه سازمانها، نهادها و مجموعه هایی که در شکل گیری این رخداد تاثیرگذار و دستاوردهای آن، مشارکت داشته اند، ابراز امیدواری کرد همایش و نمایشگاه بین المللی پتروشیمی کیش دستاوردهای ارزشمندی به همراه داشته و زمینه ساز رونق این صنعت در منطقه و کشور باشد.

لازم به ذکر است پس از این مراسم نیز دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش در فضایی به مساحت ۱۸هزار مترمربع با حضور ۱۶۴ شرکت داخلی و با هدف "انتقال دانش فنی و خدمات مهندسی، مواد شیمیایی، کاتالیست ها و تجهیزات، حمایت و بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان، حمایت از صنایع پایین دستی صنعت، توسعه پژوهش و فناوری های نو، ارتقاء جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در توسعه صنعت پتروشیمی و تامین مالی پروژه ها" آغاز بکار می کند.

بر اساس همین گزارش در طول دومین نمایشگاه بین المللی پتروشیمی کیش در روزهای ۲۸ تا ۲۹ بهمن ۱۹ نشست تخصصی و همایش جانبی در مرکز همایش های بین المللی کیش با محوریت معرفی محصولات ساخت داخل در صنعت پتروشیمی و تامین مالی پروژه های پتروشیمی و نقش بازار سرمایه در صنعت پتروشیمی برگزار خواهد شد.

حمایت و بهره گیری حداکثری از توان داخلی در زمینه های مشاوره، مهندسی، تولید محصولات و خدمات، خرید حداکثری محصولات ایرانی در راستای حمایت از تولد کنندگان داخلی، حضور پر رنگ حوزه مالی و پولی جهت تامین مالی پروژه ها و شرکت ها، استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، توجه به تقویت زنجیره تولید در صنعت پتروشیمی و راه اندازی نهضت ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، حضور بسیاری از مدیران پتروشیمی های سراسر کشور، جهت بازدید و مذاکره با شرکت ها، برنامه ریزی برگزاری بیش از ۳۰۰قرار ملاقات تجاری میان تولید کنندگان داخل و مدیران مجتمع های پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس، رونمایی از هاب جدید پتروشیمی ایران در قالب پاویون قشم از جمله برنامه ها و ویژگی های عمده این رویداد مهم در جزیره کیش است.

جزیره کیش با حضور شرکت های فعال حوزه پشتیبانی نفت، گاز و پتروشیمی و فضای تحقیق و توسعه در مرکز نوآوری کیش ظرفیت تبدیل شدن به هاب فعالیت های پتروشیمی کشور را دارد.

که با کمک و تالش معاونت علمی ریاست جمهوری و توسط سازمان منطقه آزاد کیش به بهره برداری رسیده، یکی از بزرگترین و بهترین های کشور است که فرصتی را فراهم کرده که این جزیره نقشی موثری در توسعه آبادانی کشور به ویژه در حوزه های دانش بنیان ایفا کند.

46

کد خبر 1486795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =