طوفانی با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت اصفهان را درهم کوبید

مهر نوشت: مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: وزش باد شدید از روز گذشته تاکنون منجر به شکسته شدن ۳۰ اصله درخت و واژگون شدن پنج خودرو در استان اصفهان شده است.

منصور شیشه فروش با اشاره به خسارت‌های ناشی از وزش باد شدید در استان اصفهان از شب گذشته تاکنون اظهار داشت: با توجه به پیش بینی هوا شناسی روز گذشته جبهه هوای ناپایدار وارد استان داشت که در اکثر مناطق انرژی خود را به صورت وزش باد شدید تخلیه کرد.

وی افزود: از عصر روز گذشته تاکنون وزش باد شدید را در اکثر مناطق و به ویژه گلپایگان و خوانسار داشتیم.

سرعت طوفان ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه امروز نیز وزش باد و همچنین کاهش محسوس دما در اکثر مناطق استان و به ویژه شرق و جنوب استان گزارش شده است، اضافه کرد: سرعت وزش باد ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است ضمن اینکه این طوفان در مناطق شرقی همراه با گرد و غبار خواهد بود.

وی با بیان اینکه از روز گذشته تاکنون ۳۰ اصله درخ در استان اصفهان به دلیل وزش باد شدید سقوط کرده است، ادامه داد: همچنین پنج خودرو نیز واژگون شده است.

شیشه فروش ادامه داد: ۱۱ تیر چراغ برق و برخی از سقف‌های کاذب در استان نیز آسیب دیده است.

جاده‌ها لغزنده می‌شود

وی با اشاره به کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما در استان اصفهان و بارش برف و باران در اکثر مناطق تصریح کرد: از این رو لغزندگی جاده‌های کوهستانی و سرمازدگی محصولات کشاورزی را خواهیم داشت که در این زمینه توصیه‌های لازم ارائه شده است.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1487574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =