ایسنا نوشت:

مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) ظهر چهارشنبه با حضور جمعی از شخصیت‌های سیاسی دانشگاهی و روحانیون از قم، قزوین و کرج در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این مراسم طی  سخنانی با اشاره به مسائل خارجی و داخلی، وحدت را مهمترین نیاز جامعه در شرایط کنونی عنوان کرد و گفت: نغمه‌های وحدت‌شکن و هر سخنی که موجب تفرقه و جدایی شود، مذموم است و باید از آن پرهیز شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با توصیه به کلیه نیروهای سیاسی جامعه به همدلی، تأکید کرد: رد و طرد یکدیگر می‌تواند رخنه‌ای جهت نفوذ دشمنان اسلام و ایران باشد که همواره مترصد فرصت بوده‌اند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به مظلومیت شیعه در تاریخ، تأکید کرد: مهمترین نشانه این مظلومیت امروز در بحرین قابل مشاهده است.

وی افزود: در حالی که کلیه قیام‌های مردمی در کشورهای منطقه با پشتیبانی برخی کشورها و سازمان‌های بین‌المللی همراه است، مردم بحرین از این حمایت‌ها بی‌بهره‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قیام‌های مردمی در برخی کشورها را ناشی از رشد آگاهی و بیداری عمومی ملت‌های جهان عنوان کرد و گفت: ابزارهای مدرن اطلاع‌رسانی و شکسته شدن دیوار سانسور و همچنین توجه به علم و آگاهی میان عامه مردم، جایی برای حکومت‌های استکباری و استبدادی در آینده نخواهد گذاشت، هرچند این مسیر طولانی و پرمخاطره است.

وی‌افزود: با توجه به تجربه انقلاب اسلامی در ایران، پس از پیروزی انقلاب مرحله استقرار سخت‌تر از دوران مبارزه است و ما این دوره را با مدیریت صحیح امام راحل توانستیم به خوبی طی نماییم، هرچند هزینه سنگینی برای آن پرداختیم.

هاشمی رفسنجانی: حمایت و پشتیبانی مردم از انقلاب را در کنار مدیریت امام از مهمترین دلایل موفقیت نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: حفظ این نظام با توجه به اهداف والایی که دارد و همچنین هزینه‌ای که مردم برای پیروزی آن پرداخت کرده‌اند، مهمترین موضوع است که هیچ کس نباید از آن غفلت کند.

وی همچنین با اشاره به مصیبت‌هایی که بر اهل بیت رسول‌الله وارد شد، تأکید کرد: تاریخ اسلام نکات بسیاری برای آگاهی و عبرت دارد که با تدبر و تعقل در آن می‌توان نظام اسلامی را در مقابل خطرات بیمه کرد.

در ابتدای این مراسم که با مداحی و ذکر مصیبت همراه بود، حجت‌الاسلام والمسلمین رستگاری در سخنانی به تشریح مناقب و ویژگی‌های حضرت زهرا(س) پرداخت.

/29

 

 

کد خبر 148764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =