آزادراه گره گشای ترافیک تهران و البرز؛ مردم ۱۴ استان کشور از آزادراه غدیر بهره مند می شوند

وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای پروژه آزادراه غدیر میزان سوخت و اتلاف وقت را کاهش می‌دهد، همچنین به دلیل ارتباطات راهی این پروژه ۱۴ استان کشور از این پروژه بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش  خبرآنلاین البرز، محمد اسلامی، در حاشیه بازدید از آزادراه غدیر(چرمشهر-آبیک) که به همراه استاندار البرز صورت گرفت، با اشاره به اینکه یکی از پروژه‌های بزرگ گره‌گشای ترافیک مردم تهران و البرز است، گفت: این پروژه در مدت زمان محدود و مقرر ۵ ساله و با صرف اعتباری بیش از ۷ هزار میلیارد اجرایی شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این پروژه که در آستانه بهره برداری قرار دارد می‌تواند بخش عمده ای از مشکلات را برطرف کند، ادامه داد: این پروژه ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طی بازدیدهای مستمر و مداوم با حضور مسؤولان استانی و کشوری سعی در برطرف کردن مشکلاتی و کاستی‌های پروژه داریم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این آزادراه یکی از پروژه‌های متفاوت توسعه آزادراهی کشور به شمار می‌رود، افزود: پروژه یاد شده که نخستین پروژه ملی است که از ایده تا بهره برداری در یک دولت بوده است، با حضور رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

اسلامی با تأکید بر اینکه خود اتوبان آماده است و دسترسی‌ها نیز تکمیل شده است، تصریح کرد: نصب تجهیزات از جمله نیوجرسی، نصب علائم، پاکسازی‌ها باقیمانده است که تا روز افتتاح آماده خواهد شد.

اسلامی گفت: اجرای این پروژه میزان سوخت و اتلاف وقت را کاهش می‌دهد، همچنین به دلیل ارتباطات راهی این پروژه ۱۴ استان کشور از این پروژه بهره‌مند می‌شوند.

 اسلامی افزود: راندمان این پروژه سالی ۲۰ درصد بود در حالی که در پروژه‌های مشابه راندمان ۳ تا ۵ درصد و در نهایت ۹ درصد بود، راندمان بالای پروژه نشان می‌دهد که توان مهندسی کشور، ضریب هماهنگی بین دستگاه‌ها، توان مدیریتی کشور و اتحاد بخش خصوصی بسیار بالا است. ‌

وی زیر بار ترافیک رفتن این پروژه را مساوی با کاهش بار ترافیک خسته کننده اتوبان تهران-کرج-قزوین برشمرد و گفت: این آزادراه در راه ابریشم و راه آزادراهی که از بازرگان شروع می‌شود و به مرزهای افغانستان و ترکمنستان می‌رسد، قرار دارد، همچنین ارتباط با پنج آزادراه و بزرگراه شمالی و جنوبی کشور باعث می‌شود این آزادراه به یک قطعه استراتژیک و مؤثر در حمل و نقل و ترانزیت تبدیل شود.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: این آزادراه با ۵ آزادراه و بزرگراه شمالی و جنوبی کشور ارتباط دارد که تمامی این ویژگی‌ها آزادراه آبیک- چرمشهر را به یک قطعه استراتژیک در حمل و نقل و ترانزیت بدل می‌کند.

اسلامی در پایان اضافه کرد: در ابتدای فعالیت دولت ۲هزار و ۱۰۰ آزادراه در کشور وجود داشت که با ادامه این روند و تحقق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این آمار به سه هزار و ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید؛ با این تفاسیر افزایش ۵۰ درصدی را به همراه داشته ایم.

48

کد خبر 1487674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =