مزایای استفاده از سایت‌ استخدام جاب یابی

در سالهای نه چندان دور یک کارجو برای یافتن شغل مورد نظر خود باید صبح زود به دکه روزنامه فروشی مراجعه میکرد، یکی از روزنامه های کثیرالانتشار معتبر را تهیه می کرد، در میان انبوهی از آگهی های منتشر شده که غالبا با فونت های ریز و ناخوانا چاپ شده بودند...

آنچه را که با مهارت ها و تخصص او متناسب بود انتخاب کرده و پروسه تلفن کردن و سوال پرسیدن و در نهایت برای مصاحبه حضوری به موارد مورد نظر مراجعه می کرد. اما امروزه پیشرفت تکنولوژی مسیر بسیار ساده تری را برای کارجویان در نظر گرفته است که در این مقاله به آن می پردازیم: سایت های کاریابی ! بهترین انتخاب برای کسانی که دنبال یافتن سفههه  هثقص متناسب با شرایط خود هستند.

سایت کاریابی چیست و چه کاربردی دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی و حرکت بسیاری از مشاغل و صنوف به سمت الکترونیکی شدن، کاریابی های سنتی جای خود را به وبسایت های کاریابی دادند. در کاریابی های سنتی کارجو برای یافتن شغل مورد نظر خود رزومه ای تهیه کرده و آن را در اختیار واحد کاریابی قرار می داد تا با یافتن شغل مورد نظر وی را به کارفرما معرفی کنند. این پروسه طولانی، زمان بر، هزینه بر و گاهی بی نتیجه بود. اما در کاریابی های اینترنتی یا همان سایت های کاریابی مزایای استفاده از این  سایت ها را بسیار بیشتر از کاریابی های فیزیکی است. اگرچه از نظر فرآیند کاریابی تا حدودی همان مراحل به اجرا در می آیند اما از نظر حصول نتیجه و سرعت رسیدن به نتیجه دلخواه عملا قابل مقایسه نیستند.

مزایای استفاده از خدمات سایت کاریابی

استفاده از خدمات این سایت های کاریابی می تواند مزایای بسیاری برای کارجو و کارفرما به همراه داشته باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم.

صرفه جویی در وقت و هزینه

چه در مورد کارجو و چه در مورد کارفرما مهمترین مزیتی که استفاده از خدمات کاریابی آنلاین دارد، صرفه جویی در وقت و هزینه است. کارفرما می تواند با ثبت آگهی استخدام در یک سایت کاریابی هم به رزومه کارجویانی که در زمینه مورد نظر دارای تخصص و مهارت هستند دستیابی پیدا کند و هم آگهی او توسط کارجویانی که از طریق موتورهای جستجو به صفحه آگهی هدایت شده اند دیده می شود. از طرفی کارجو نیز می تواند رزومه خود را به شکل کامل توسط رزومه ساز آنلاین سایت کاریابی تهیه کرده و آن را برای کارفرمایانی که بدنبال شخصی با مهارت و تخصص های او هستند ارسال کند. تمام این کارها تنها از پشت سیستم کامپیوتری و با انجام چند کلیک ساده صورت میگیرد.

مزایای استفاده از سایت‌ استخدام جاب یابی

انتشار آگهی ها در صفحات مشخص

در سایت های کاریابی آگهی ها به صورت طبقه بندی شده منتشر می شوند به این ترتیب که آگهی در صفحاتی که مرتبط با رده های شغلی مورد نظر هستند منتشر می شود، به این ترتیب احتمال دیده شدن آگهی توسط افرادی که شرایط احراز رده های شغلی مورد نظر از نظر مدرک تحصیلی، مهارت و تخصص دارند بیشتر است، ضمن این که کارجویان نیز در انبوهی از آگهی های استخدامی غیر مرتبط گرفتار نمی شوند و می توانند به صفحات مورد نظری که با شرایط تحصیلی و مهارتی آنها همخوانی دارد مراجعه کرده و فقط آگهی های مرتبط با شرایط خود را مطالعه کنند.

ساخت رزومه حرفه ای برای کارجو

ممکن است بسیاری از کارجویان هنوز روش های تهیه یک رزومه خوب و مناسب را بلد نباشند، اگر قرار باشد رزومه کاری خود را ارائه کنند نمی دانند اطلاعات خود را چگونه دسته بندی کنند، اما در استفاده از خدمات ارائه شده در سایت های کاریابی اطلاعات مورد نیاز به صورت فیلدهای پیش فرض در اختیار کارجو قرار میگیرد تا آنها را تکمیل کند، در حقیقت با این رزومه ساز آنلاین هیچ نکته مهم و قابل توجهی از رزومه کاری یک کارجو فراموش نمی شود.

مشاهده به روز ترین اخبار استخدامی

یکی دیگر از فواید استفاده از خدمات سایت کاریابی این است که کارجویان به آخرین اخبار استخدامی روز دسترسی خواهند داشت. به طور مثال کارجویانی که به دنبال دانستن شرایط استخدام در بانک هستند می توانند آخرین اخبار استخدامی بانک ها را در صفحات مربوطه دنبال کنند.

استخدام افراد با تجربه و مهارت کافی

از جمله فوایدی که ثبت آگهی استخدام در سایت های کاریابی به دنبال دارد این است که کارفرما می تواند با ثبت آگهی استخدام هم به رزومه کارجویان مرتبط با رده های شغلی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد و هم کارجویانی که به دنبال  استخدام در این عناوین شغلی هستند رزومه خود را برای آنها ارسال می کنند. در این شکل از تعامل با کارجو نیازی به فرآیندهای زمان بر و خسته کننده پاسخ گویی به تلفن و بیان شرایط برای هر کارجو و یا مصاحبه های بی نتیجه نخواهد بود، بلکه کارفرما با مطالعه رزومه های ارسالی تنها با کسانی برای مصاحبه شغلی صحبت می کند که شرایط احراز عنوان شغلی مورد نیاز او را دارند.

سایت کاریابی و استخدام جاب یابی

حتما با مطالعه این مقاله و دانستن مزایای آن تصمیم گرفته اید که از این خدمات بهره مند شوید، انتخاب سایت کاریابی معتبر کار سختی نیست، گروه جاب یابی با هدف تعامل مستقیم کارجو و کارفرما و همچنین ارائه خدمات کاربردی در زمینه استخدام که مطابق با نیاز روز جامعه است در خدمت کارجویان و کارفرمایان عزیز قرار دارد. در جاب یابی با در نظر گرفتن شرایط ویژه ای برای کارجو و کارفرما سعی کرده ایم تعامل سریعتر، کم هزینه تر و موثرتری بین این دو گروه برقرار کنیم. برای آشنایی بیشتر با جاب یابی به آدرس http://jobyabi.com/ مراجعه کنید.

2121

کد خبر 1488205