آغاز موج چهارم کرونا در قزوین

جانشین ستاد کرونای استان قزوین گفت: اگر با سهل انگاری مردم دچار موج چهارم کرونا شویم خلاصی از آن بسیار سخت و دشوارتر، پر هزینه و آسیب پذیرتر است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، جانشین ستاد کرونای استان قزوین در خصوص وضعیت کرونا در استان اظهارکرد: رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی را باید در دو هفته اول اسفند جدی بگیریم تا محدودیت های عید نوروز سال گذشته تکرار نشود.

او بیان کرد: در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۰۲۹راننده خودروی متخلف به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل منع تردد شبانه هریک به مبلغ ۲۰۰هزار تومان جریمه شدند.

حبیبی در خصوص تعطیلی شهرداری آبیک با اعلام خبر ابتلای یک کارمند تصریح کرد: کارمند شهرداری آبیک به ویروس کرونای جهش یافته(انگلیسی)مبتلا نشده است.

او گفت: آژیر تعطیلی مشاغل از ساعت ۲۰:۳۰ در شهرهای استان به صدا درآمده است و کسبه مکلفند راس ساعت ۲۱ محل کسب خود را تعطیل کنند.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: خوشبختانه تست های تشخیص کرونا به بیش از دو هزار واحد در روز افزایش یافته است.

او اظهار کرد: اگر گرفتار موج چهارم کرونا شویم، بیرون آمدن از آن کار بسیار سختی است لذا انتظار داریم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی همه مردم جدی گرفته شود و عادی انگار را یک تهدید جدی بدانند.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین گفت: زدن ماسک، رعایت پروتکل های بهداشتی، حضور نیافتن در مراکز پر جمعیت، دوری از دورهمی های خانوادگی و مراقبت از سالمندان می تواند در کاهش ابتلا موثر باشد و ما را با پیک بیماری دیگری مواجه نکند.

48

کد خبر 1488311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =