۲۴۳۴ مددجوی چهارمحال و بختیاری در دوره‌های آموزشی شرکت کردند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای با حضور ۲۴۳۴ مددجوی این نهاد برگزار شده است.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : مهدی امیری بابیان اینکه دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای با رویکرد کارآفرینی و آشنایی مددجویان با مشاغل نوین برگزار می‌شود بیان کرد: آموزش‌های ‌کاربردی و علمی زمینه خلاقیت و نوآوری مددجویان و خودکفایی آن‌ها را فراهم می‌کند.
وی افزود: این دوره‌های آموزشی با توجه به شرایط کنونی با بهره‌مندی از تجهیزات الکترونیکی و در بستر فضای مجازی و در صورت لزوم با حضور مددجویان(با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی) برگزار می‌شوند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ادامه داد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ۳ بخش آموزش‌های مقدماتی، مهارتی و پایدارسازی در رشته‌های صنایع‌دستی، دامپروری، خدمات، صنفی و صنعتی برگزار می‌شود.
امیری با اشاره به محتوای کاربردی دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای کمیته امداد استان اضافه کرد: این آموزش‌ها با توجه به شرایط و نیازسنجی‌های انجام شده از بازار کار توسط کارشناسان حوزه اشتغال و بر اساس توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و نیازهای ساکنان این منطقه تعریف شده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مددجویان پس از گذارندان دوره‌های مقدماتی و مهارتی جهت دریافت تسهیلات اشتغال توسط کارشناسان به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های طرف قرارداد معرفی می‌شوند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان با تأکید بر اهمیت برگزاری دوره‌های پایدارسازی گفت: این دوره‌ها پس از اجرای طرح‌های اشتغال و در راستای آشنایی مددجویان با شیوه‌های نوین فعالیت در بازار کار و افزایش بهره‌وری ارائه می‌شود.

46

کد خبر 1488525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =