فاجعه؛ حمله عجیب بازیکنان و پدرشان به دو داور!/عکس

رئیس دپارتمان داوری هم خواهان برخورد شدید با خاطیان شد.

زاوش محمدی: صبح امروز تصاویری از شبکه سه پخش شد که تمام بینندگان تلویزیونی را شوکه کرد. در برنامه سلام صبح بخیر، مجری برنامه در حالی که به بینندگان می گفت متاسف هستند، دستور پخش تصاویری از دربی 15 ساله‌های سپاهان و ذوب‌آهن را داد. تصاویر عجیب و غریب بود. در وقت های تلف شده این مسابقه در حالی که سپاهان با 5 گل از حریف خود پیش بود، خانواده بازیکنان ذوب‌آهن در کنار زمین را شکستند و به داخل چمن ریختند. هدف آنها هجوم همه جانبه به داوران مسابقه بود. عجب و باورنکردنی تر اما، همراهی بازیکنان در کنار پدران و برادارن‌شان برای کتک زدن داور بود. (تصاویر درگیری را می توانید اینجا ببینید)

فاجعه؛ حمله وحشیانه بازیکنان و پدرشان به دو داور!/عکس

صحنه لگد زدن بازیکن ذوب آهن و مشت زدن پدرش به داور! هیچکس هم نیست که داور را از دست آنها نجات دهد. 

تصاویر پخش شده نشان می‌داد که چطور بازیکنان به همراه خانواده خود دو کمک داور و همینطور داور وسط را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند. بعضی از بازیکنان با لگد به سر و صورت داور وسط می کوبیدند. بعضی از آنها هم با لگد به شکم داوران ضربه می زدند. در این بین پدر دو بازیکن که نقش عمده در درگیری ها داشتند تا می خورد داوران را با مشت و لگد زدند. این تصاویری به قدری دلخراش بود که حالا مسئولان کمیته داوران هم به شدت تحت تاثیر قرار گرفته اند.

سهرابی رئیس دپارتمان داوری در این باره به خبرگزاری خبرآنلاین می گوید: «دلم به درد آمد، از دیدن این تصاویر. حالم بد شد. نمی توانم در توصیف آنها چیزی بگویم. باور نکردنی و تلخ بود.»

فاجعه؛ حمله وحشیانه بازیکنان و پدرشان به دو داور!/عکس

حمله یکی از بازیکنان ذوب آهن به داور و زدن لگد به پهلوی او. پدر بازیکنان هم اجازه نمی دهند داور کاری کند!

خواهان محرومیت سنگین

رحیمی داور وسط و رجال زاده کمک او در این بازی به شدت کتک خوردند. خانواده بازیکنان ذوب آهن اعتقاد داشتند گل پنجم ذوب آهن روی موقعیت آفساید به ثمر رسید و به همین دلیل هجوم وحشیانه‌ای به تیم داوری داشتند. رحیمی از داورانی است که در لیگ دو و سه قضاوت می کند ولی رجال زاده در لیگ یک هم پرچم می زند.

داور رفعتی رئیس سابق دپارتمان داوری بعد از دیدن این تصاویر می گوید: «من متاسف شدم. چطور بازیکن در این سن پائین به خودش اجازه می دهد آنطور داور را بزند؟ وای به حال روزی که این بازیکن بزرگ شود. چطور می شود اینها را کنترل کرد؟»

فاجعه؛ حمله وحشیانه بازیکنان و پدرشان به دو داور!/عکس

در این صحنه داور وسط را به زمین انداخته اند و تا می توانند به او مشت و لگد می‌زنند. بازیکن ذوب آهن در این صحنه با استوک به سر داور ضربه می زند. 

او درباره مقصران این اتفاق توضیح می‌دهد: «ناظر باید جلوی این مسایل را می گرفت. او باید از نیروی انتظامی درخواست می کرد تا اصلا اجازه ندهد تماشاگر در استادیوم باشد. البته من نمی دانم مامور آنجا بود یا نه؟»

سهرابی رئیس دپارتمان داوری فدارسیون در تکمیل حرف های رفعتی می گوید: «به خدا که دستمان بسته است. متاسفانه ما به لحاظ فرهنگی خوب کار نکردیم که بازیکن و پدر بازیکن به خودش اجازه این رفتارها را می دهد. دیگر طاقت باخت را نداریم. باید میزبانی از ذوب آهن گرفته شود.»

فاجعه؛ حمله وحشیانه بازیکنان و پدرشان به دو داور!/عکس

پدر یکی از بازیکنان با مشت به صورت داور می‌کوبد و در طرف دیگر هم جمع بازیکنان و پدرها به کمک داور یورش می برند!

او درباره میزان محرومیتی که باید برای بازیکنان خاطر در نظر گرفته شود توضیح می دهد: «قطعا بین 6 ماه تا دو سال باید از فوتبال محروم شوند. علی کریمی یک لگد آرام به داور زد. تازه کسی ندید. دو سال محروم شد. البته یک سال آن به حالت تعلیق در آمد. آنوقت بازیکن اینجا چطور به سر و کله داور لگد می زند؟ باید میزبانی از ذوب آهن گرفته شود. باید هیات فوتبال استان اصفهان هم توبیخ شود که چرا مسامحه کردند تا این سهل انگاری صورت بگیرد. چرا موضوع توسط نهادهای ذی ربط مدیریت نشد؟»

داور رفعتی هم در تکمیل حرف های سهرابی می گوید: «من هم می گویم باید سقف  محرومیت برای بازیکنان در نظر گرفته شود. داوران می توانند شکایت کیفری هم کنند. فدراسیون هم باید به این مسئله ورود کند. نباید از کنار این صحنه ها به راحتی گذشت.»

252 252

کد خبر 1488947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • CA ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  54 1
  باید محرومیت سنگین در نظر گرفته شود چون اگر این بازیکن ها بزرگ هم شوند به این کارها ادامه میدهند ولی اگر الان تنبیه شوند در اینده اصلاح میشوند برای حداقل یکی دو فصل هم باید میزبانی از ذوب اهن گرفته بشه و بازی هایش در استانی دیگر برگزار بشه برای اتفاقات کوچکتر از این در لیگ محرومیت مشابه در نظر گرفته شده بود اگر الان محرومیت سخت در نظر گرفته نشود قبح قضیه میشکنه و شاهد اتفاقات دیگری خواهیم بود
  • CA ۰۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   1 0
   یکی دو فصل میزبانی ازشون گرفته بشه؟؟ عجب! انحلال کل تیم زیر ۱۵ سال بمدت ۴ سال، تعقیب قانونی و قضائی برای تمامی خاطیان شامل حبس و دیه، تعقیب قانونی و قضائی و محرومیت فوتبالی تمام عمر برای بازیکنانی که داورها را مورد ضرب و شتم قرار دادند، محرومیت فوتبالی از دو تا ۴ سال برای سایر بازیکنان و مربیان ... چند بار که اینجور مجازات شدند دیگه کسی مثل دیگران را زیر مشت و لگد نمیگیره که بجای ۵-۰ باید ۴-۰ میباختیم.
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  104 3
  اینها نتیجه تربیت غلط و نازپرورده بار آمدن نسل جدید دهه هشتادی و نودی هست ، سال به سال لوس تر و پر روو تر میشن
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  11 93
  الان سر و کله ی علی کریمی با یه پست داور آزاری پیدا میشه با کلی غلط املایی و انشایی !
  • CA ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   55 1
   خیلی به علی کریمی حسودی میکنی این دومین کامنتی هست که امروز برضدش گذاشتی
  • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   32 2
   توخودت کی هستی که ازاسطوره کشورانتقادمیکنی اصلا توپ فوتبال دستت گرفتی
 • رها IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  45 2
  نسل جدید را تماشا بفرمایید.
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  70 0
  نمونه ای کوچک از افول اخلاق در جامعه
 • ali IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  62 0
  مرد حسابی محرومیت فوتبالی یعنی چی ... باید برند دادگاه تشریف ببرند زندان و دیه هم بدهند
  • CA ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
   21 0
   علی جان حرفت درسته ولی این ها دو مقوله جداگانه هست هم محرومشان کنند و هم دادگاهیشان کنند که حسابی نقره داغ شوند
 • حقوقدان IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
  35 1
  صد در صد برای بازیکن و پدر و برادرانشان باید شکایت کیفری نمود و حداقل باید چند ماه حبس بکشند بازیکن نیز حداقل باید به جز حبس دو تا 4 سال محروم شود.تا این گونه موارد دیگر تکرار نشود وگرنه سنگ روی سنگ بند نمی شود.